Od maja mam ogromny problem. Zaczęła mi się z dnia na dzień derealizacja( na początku nie wiedziałam

13 odpowiedzi
Od maja mam ogromny problem. Zaczęła mi się z dnia na dzień derealizacja( na początku nie wiedziałam co to jest, dopiero później o niej przeczytałam). Stan coraz bardziej się pogarsza Aż doszedł do takiego stopnia że boję się wszystkiego, żyje na siłę, NIE umiem się z niczego cieszyć, mam kompleksy, niechęć do życia i ciągły smutek. Na to wszystko wpływa przeszłość i aktualna sytuacja gdyż jestem stale w stresie . Nie wiem czy ufać się do psychologa czy od razy do psychiatry A nie mogę tak dłużej żyć, bo tego nawet życiem nie mogę nazwać. Totalnie już nie wiem kim jestem. Proszę o szybką odpowiedź, dodam że jestem studentką medycyny weterynaryjnej, mam 20 lat i ciężko mi się uczyć A to teraz mój główny cel:(
Witam. Myślę że warto iść do jednego i drugiego specjalisty. Psychiatra może pomóc lekami szybciej a psychoterapeuta może pomóc rozwiązywać problem aby ostatecznie je zrozumieć. Leczenie kompleksowe może okazać się najskuteczniejsze. Magdalena Brabec.

Dzień dobry,
czytam, że Pani stan psychiczny znacząco zaburza codzienne funkcjonowanie, a objawy nasilają się. W tej sytuacji proszę nie zwlekać, ale koniecznie umówić się na konsultację - w pierwszej kolejności do lekarza psychiatry, a następnie do psychoterapeuty. Specjaliści pomogą Pani uporać się z problemami.
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Proszę udać się do psychiatry, który wskaże dalsze kierunki działań terapeutycznych. Powodzenia!
Dzień dobry Pani,
Polecam udać się do psychoterapeuty- jeśli uzna, że wskazana jest wizyta u lek. psychiatry, skieruje Panią na konsultację. Najpewniej boryka się Pani z zaburzeniami z kręgu lękowych, jednak trafną diagnozę można postawić dopiero po wnikliwym zebraniu wywiadu. Zachęcam do skorzystania z pomocy. Im szybciej Pani uda się do specjalisty, tym szybciej uzyska Pani realną pomoc. Lęki można oswoić ;).
Pozdrawiam ciepło.
Paulina D.
Witam Panią
Objawy depersonalizacja i derealizacja są sposobami niekonstruktywnego radzenia sobie ze stresem i z emocjami, które przekraczają nasze możliwości poradzenia sobie z nimi. Ma ona funkcję ochronną dla człowieka. Jeśli miałabym coś Pani proponować to proszę rozważyć konsultację u psychologa psychoterapeuty. Ponieważ Pani problem jest emocjonalny to nie ma na to leków To wszystko znacznie utrudnia Pani funkcjonowanie a objawy nasilają się z jakiegoś powodu. Psycholog zdecyduje czy wizyta u psychiatry jest potrzebna. Wraz z psychologiem wypracuje Pani inne sposoby radzenia sobie z emocjami i ze stresem. Myślę, ze nie ma na co czekać zwłaszcza, ze ma pani tego świadomość a stan w jakim Pani się znajduje znacznie utrudnia Pani prowadzenie satysfakcjonującego życia i wywołuje cierpienie ponad miarę.
Pozdrawiam ciepło
Bożena Szczęsna
psychoterapia-szczesna.pl
Warto przepracować z psychologiem swoje problemy. Zastanowić się co takiego wydarzyło sie ostatnio w życiu? Czy zmieniło się ostatnio coś, co mogło wpłynąć na stan Pani funkcjonowania?Warto skonsultować się psychologiem lub psychiatrą i zastanowić wspólnie czym powodowana jest uczucie derealizacji. Czy wydarzyło się ostatnio coś w Pani życiu co mogło spowodować taką reakcje?
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Proponuję udać się do psychoterapeuty, aby mógł ocenić Pani stan zdrowia. Wspólnie ustalicie co na ten moment będzie dla Pani najlepszą drogą do poprawy samopoczucia oraz czy farmakoterapia jest nieodzowna. Proszę jednak nie zwlekać z wizytą u specjalisty.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska
Wnioskuję z Pani opisu, że jest Pani w tej chwili w takim stanie, który bardzo mocno utrudnia zwykłe, codzienne funkcjonowanie. To stan, w którym najprostsze czynności i obowiązki stanowią wyzwanie. W związku z tym myślę, że nie większego znaczenia do którego ze specjalistów, psychiatry czy psychoterapeuty, trafi Pani najpierw na konsultację. Prawdopodobnie każdy z nich zaleci konsultację u drugiego specjalisty. Skoro Pani studiuje, może warto zgłosić się do przychodni studenckiej i zapisać się do psychiatry lub do psychologa, który po wstępnym wywiadzie przedstawi Pani możliwe formy pomocy. Oczywiście w zależności od Pani mozliwości może też Pani poszukać prywatnie psychoterapeuty w miejscowości, w której Pani studiuje. A czy ma Pani wokół siebie osobę, która Panią wesprze? Jeśli tak, to warto zwierzyć się jej ze swoich problemów i poprosić by wspierała Panią w poszukiwaniu pomocy. Pozdrawiam i życzę siły. Agnieszka Schab
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią,
po pierwsze proszę samej nie stawiać sobie diagnozy.
Nie ma znaczenia do kogo się Pani uda, czy będzie to doświadczony psycholog czy psychiatra. Jeśli będzie taka potrzeba, leczenie polegać może na współdziałaniu zarówno psychoterapeuty jak i psychiatry.
Pozdrawiam
Leszek Jaroszewski
Zespół Arche
Dobry wieczór Pani. polecam udanie do psychologa i psychiatry, gdyż branie leków w mojej ocenie, ma sens tylko przy jednoczesnym uczestniczeniu na terapię, aby uczyć się technik opanowywania lęku itd. Połączenie terapii i farmakoterapii daje szansę uzyskania poprawy długoterminowej oraz w przyszłości odstawienie leków.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Psycholog
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (kolejna wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, proszę zacząć od konsultacji u psychiatry. Pozdrawiam Panią serdecznie. Katarzyna Zalewska
Radzilbym konsultacje z psychoterapeuta/psychologiem poniewaz w przypadku derealizacji istotne jest przy przywrocic kontakt ze srodowiskiem. Najlepsza metoda na to sa techniki typu mindfulness.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak
witam,

Koniecznie proszę zgłosić się i do psychiatry i do psychologa.Psychiatra prawdopodobnie zapisze leki a psycholog pomoże radzić sobie ze stresem.
powodzenia!