Od lutego zmagam się z bólem nogi zrobiłam rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego opis badania:

1 odpowiedzi
Od lutego zmagam się z bólem nogi zrobiłam rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego opis badania:

badanie MR wykonano w obrazach T1,T2 - zaleznych i STIR w płaszczyźnie strzałkowej, T-2zależnychw płaszczyźnie poprzecznej i czołowej.
Ustawienie kręgosłupa zachowane. Odczyn zwyrodnieniowy z blaszek granicznych trzonów L5 i S1.
prawidłowy poziom sygnału z pozostałych trzonów kręgów lędźwiowych.
W obrazach t-2 zależnych obniżenie poziomu sygnału z tarczy L5/S1 jako wynik dehydratacji
Wysokość tarcz międzykręgowych prawidłowa.
Na poziomie L5/S1centralno-lewoboczna duża protuzja tarczy międzykręgowej 9mm uciskająca bardzo silnie oba korzenie nerwowe S1 i worek oponowy.
Obraz rdzenia kręgowego w zakresie stożka końcowego i przebieg korzeni ogona końskiego prawidłowy.

Noga mrowieje po lewej stronie głównie w trakcie stania.
jestem w trakcie rehabilitacji ćwiczeń, masaży biorę zastrzyki domięśniowo.
Przedtem byłam aktywna fizycznie bieganie, siłownia.
praca siedząca przed komputerem.
Proszę o opinie czy jest to obowiązkowo operacyjne?

na ten moment nie boli funkcjonuje w miarę normalnie nie licząc uprawiana sportu.
Dobry wieczór, proponuję pokazać wynik neuroortopedzie lub neurochirurgowi, możliwe że konieczna będzie jakaś interwencja. Pozdrawiam.