Od kilku miesięcy mam zapchane uszy przez to słabiej słyszę a najbardziej odczuwalne jest to w czasi

4 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam zapchane uszy przez to słabiej słyszę a najbardziej odczuwalne jest to w czasie odsłuchiwania muzyki nie słyszę sopranów oraz jak jest cicho słyszę szum w uszach

ale mam na to jeden sposób zastosowanie odruchu valsavy niweluje wszystkie problemy tzn zaczynam normalnie słyszeći soprany oraz zanika szum w uszach a także czuję tak jakby ulgę przestaje odczuwać ucisk na bębenki

Byłem u kilku lekarzy stosowałem różne leki ale nie przechodzi chciałem poddać się zabiegowi drenażu, specjalnie udałem się do lekarza który prywatnie przeprowadza takie zabiegi a on uznał po wstępnej diagnozie że nie mam żadnego płynu w uszach zrobił mi tympanometria i ocenił że mogę mieć uszkodzone ślimaki w uszach a przecież przy odruchu valsavy zaczynam słyszeć normalnie

Lekarz stwierdził również że dorośli nie mają takich przypadłości dotyczy to tylko dzieci jeśli chodzi o płyn w uszach.
Związku z tym proszę poradę Co dalej mam robic
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Myślę, że może to być albo nieżyt albo dysfunkcja trąbki słuchowej. Tak więc konieczne jest pozostawanie pod opieką laryngologa.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski

Witam serdecznie.
Konieczna pełna ocena laryngologiczna uzupełniona o ewentualne badania dodatkowe: audiometria tonalna, ponownie audiometria impedancyjna (tympanometria) oraz do rozważenia badanie HRCT kości skroniowej z oceną przestrzeni ucha środkowego oraz trąbki słuchowej. W przypadku braku patologii w zakresie powyższych badań proszę uwzględnić wykonanie badania ABR/BERA (ocena drogi słuchowej począwszy od nerwu przedsionkowo-ślimakowego).
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Spróbowałbym jeszcze inhalacji AMSA plus odpowiednie leki i właśnie ćwiczenia Walsalwy
Może pan mieć przewlekły niezyt trabek słchowych lub poczatek choroby zwanej otosklerozą , Zapraszam do Świdnika z dotychczas wykonanymi badaniami lub ich kserokopiami oraz spisem leków jakie i kiedy pan zażywał .Pozdrawiam