Od kilku lat męczą mnie bóle nóg. Czuję rwanie od uda do łydki oraz w znacznym stopniu osłabienie mi

1 odpowiedzi
Od kilku lat męczą mnie bóle nóg. Czuję rwanie od uda do łydki oraz w znacznym stopniu osłabienie mięśni czworoglowych uda. Oto wynik mojego rezonansu. Bardzo bym prosił o ocenę i ewentualne wskazówki.

Badanie kręgosłupa ledzwiowo krzyzowego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1 T2 zależnych bez podania środka kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzalkowych i czołowych. Dystalny odcinek rdzenia kręgowego prawidłowej grubości. Niewielkie uszkodzenia sąsiadujących blaszek granicznych trzonow Th12 i L1. Wypuklina krążka L3-L4 nieznacznie zwęża zachylek nerwu po stronie lewej. Wypuklina krążka L3-L5 obustronnie częściowo zwęża zachylki nerwów, silniej po stronie lewej. Niewielka przepuklina krążka L5-S1 uciska worek oponowy. Wymiary przepukliny 9x4x10 mm. Zwężenie zachylka nerwu rdzeniowego na ww. Poziomie po stronie lewej. Zaznaczone modelowanie korzenia nerwu rdzeniowego po stronie lewej. Częściowe odwodnienie w przedniej części krążka L5-S1.
Dzień dobry. Jeżeli dolegliwości w wyniku opisywanego przez radiologa ucisku trwają od kilku lat, wątpliwym wydaje się ustąpienie dolegliwości bez ingerencji chirurgicznej. Decyzję odnośnie metody leczenia należy podjąć na podstawie wyniku aktualnego badania MR, jeżeli jest wynik RTG należy go tez zabrać ze sobą na wizytę u neurochirurga. Pozdrawiam