Od kilku lat mam utrzymujący się rumień na twarzy w okolicy nosa i na jego skrzydełkach. Do tego od

9 odpowiedzi
Od kilku lat mam utrzymujący się rumień na twarzy w okolicy nosa i na jego skrzydełkach. Do tego od czasu do czasu pojawiają mi się wypryski. Skóra w tych miejscach jest tłusta. Diagnoza wykazuje trądzik różowaty. Od czasu do czasu miewam bóle żołądka (stale podwyższone ggtp - reszta wyników wątrobowych w normie). Nie piję alkoholu, nie jem ostrych potraw, nie opalam się, nie korzystam z sauny. Problem się ze skórą się pogłębia, kremy nie usuwają problemu. Dowiedziałam się, że nie mogę się mieć zabiegu z użyciem laseroterapii ze względu na tendencję do bliznowców. Co w takim razie mogę zrobić?
Witam,
Proponuje poglebic diagnostyke przewodu pokarmowego o wykonanie gastroskopii .oraz usg jamy brzusznej. Nalezy pamietac ze kazdy stan zapalny moze powodowac zaostrzenie zmian skórnych. Ponadto skoro diagnoza wskazuje na tradzik rozowaty bgyc moze zaostrzenie moze wywolywac obecnosc kolonii nuzenca dlatego proponuje wykonanie badania takze w tym kierunku
pozdrawiam

Szanowna Pani,

Zabiegi laseroterapii naczynkowej mogą być wykonywane tylko wtedy, kiedy nie występują ogniska zapalne. Prawdopodobnie wymaga Pani początkowo leczenia farmakologicznego, a następnie leczenia laserowego, dedykowanego do skóry naczyniowej. Laseroterapia przynosi bardzo dobre efekty. Polecamy dostępny w naszej klinice Harmony XL Dye-VL.

Z serdecznością,
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Dolegliwości bólowe żołądka wymagają dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia. W przypadku trądziku różowatego ewentulana infekcja Helicobacter pylori może okresowo nasilać zmiany w przebiegu trądziku różowatego. Opisywane inne dolegliwości ze strony skóry wymagają weryfikacji rozpoznania podstawowego.
Dzień dobry. Sądząc z opisu to może być trądzik różowaty. Poza przedstawionymi sposobami leczenia pozostaje nam jeszcze kilka innych. 1/ lepsze leki zewnętrze tzn zele lub toniki robione 2/ tabl antybiotykowe doustne 3/ leczenie ( jeżeli wyłapiemy ) bakterii mieszkającej w żołądku czyli h.pylori -tutaj także leki w postaci tabletek doustnych.
4/ w ostateczności tabletki z kwasem wit A ,czyli takie jak w trądziku zwykłym .
Np. axotret ,izotek itd. A cała ta laseroterapia nie wiadomo czy w ogóle będzie potrzebna.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.
Witam, opisywane przez Panią zmiany czyli rumień, złuszczanie i łojotok oraz zajęcie okolic nosa, zwłaszcza skrzydełek, być może są objawem łojotokowego zapalenia skóry. Bywa też tak ze faza rumieniowa trądziku różowatego przebiega jako rumień i złuszczanie i nie występuje zmiany zapalne o charakterze czerwonych grudek i krost. Zmiany mogą też mogą być objawem innej choroby dermatologicznej. Wymieniłam 2 najczęstsze o takim wyglądzie i w tej lokalizacji. Terapia przede wszystkim zależy od rozpoznania.
Pozdrawiam
Jolanta Szczepanowska
Jedyną skuteczną metodą leczenia rumienia są zabiegi z wykorzystaniem lamp Elight IPL oraz części laserów diodowych. W pierwszej kolejności proszę jednak wykonać badanie na obecność nużeńca na Pani skórze, ponieważ może się okazać, że to jest główny powód stanu Pani skóry. Ponadto wskazane będą badania tarczycy i jej czynności i wyniki morfologii. Proszę nie obawiać się naświetlań IPL, gdyż jest to delikatny zabieg nie powodujący uszkodzenia skóry, a co za tym idzie wykluczający możliwość tworzenia się bliznowców. Leczenie rumienia jest długotrwałe i wymaga powtórki wielu zabiegów ale rezultaty systematycznego leczenia są bardzo dobre. Proszę więc wykonać badania i udać się na wizytę z wynikami do lekarza dermatologa dysponującego w gabinecie właściwym sprzętem. Jeśli mieszka Pani w Poznaniu badania na obecność nużeńca wykonać można odpłatnie na Wieniawskiego 3 a na zabiegi zapraszam do gabinetu. Mamy zarówno E-IPL jak i laser diodowy z możliwością redukcji rumienia.
proponuję terapię doustną lub leki zewnętrzne, odnośnie laseroterapii-nie wszystkie są przeciwskazane przy tendencji do bliznowcó
Każdy lekarz przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji co do planu terapeutycznego danej osoby powinien poznać więcej informacji odnośnie Pana/Pani przypadku. Możliwości leczenia jest wiele i nie odrzucałabym wcale laseroterapii - czy to na pewno bliznowce?? a może blizny przerosłe ? bo to kolosalna różnica!!!
Dzień dobry. Z Pani opisu wnioskuję, że jest to trądzik różowaty. W niektórych przypadkach zaostrzenie tej choroby może być spowodowane zapaleniem błony śluzowej żołądka wywołanym przez bakterię H. pylori. Pani zgłasza bóle brzucha, co może wskazywać na konieczność wykonania eradykacji H. pylori. W leczeniu trądziku różowatego stosujemy systemowe antybiotyki takie jak doksycyklina oraz preparaty miejscowe zawierające metronidazol lub iwermewktynę. Niestety trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą i należy systematycznie stosować leki, aby zapobiec powikłaniom takim jak np. rhinophyma. Z preparatów bez recepty może Pani spróbować stosować krem Vitella Ictamo lub krem Linotormentiallae A+E 2xdz. Pozostałe wymienione przeze mnie leki są na receptę. Jeśli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie terapii to zapraszam na wizytę. Pozdrawiam serdecznie.