Od kilku lat leczę się na depresję. Ostatnio zmieniłam lek na Effectin 75 ale nasiliły mi się po nim

Od kilku lat leczę się na depresję. Ostatnio zmieniłam lek na Effectin 75 ale nasiliły mi się po nim objawy dotyczące jeszcze jednej choroby - dystonii szyjnej. Czy w związku z tym mogę bezpiecznie wrócić do Escipramu 10 mg, który brałam wcześniej? Z góry dziękuję za odpowiedź w tej sprawie.

2 odpowiedzi


Każdą zmianę leków należy skonsultować z lekarzem prowadzącym lub lekarzem rodzinnym, zwłaszcza przy chorobach współistniejących.

Szukasz psychologa?

Pierwsza sesja wprowadzająca za darmo z Terapia by ZnanyLekarz

Wypełnij formularz
Znajdź eksperta

Proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym.On zna historię choroby i pewnie dobierze odpowiednie leki. Wszelkie samodzielne decyzje w tej sprawie mogą być ryzykowne. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.