Od kilku lat co parę miesięcy borykam się z problemem układu moczowego. Parcie na pęcherz jest nie d

2 odpowiedzi
Od kilku lat co parę miesięcy borykam się z problemem układu moczowego. Parcie na pęcherz jest nie do zniesienia, ostatnio pomógł mi antybiotyk, jednak tym razem nic nie przynosi mi ulgi. Co może mi dolegać? Dodam, że w badaniu ogólnym moczu i posiewie wszystko jest w normie, za to podwyższone mam monocyty w każdych badaniach. Czy to może być coś związane z nerkami? A może refluks? Jakie badania wykonać? Mój urolog jest bezradny.
Diagnostyka dolegliwości z dolnych dróg moczowych (LUTS) jest tematem bardzo szerokim. Najczęstszą przyczyną naglących lub bolesnych parć rzeczywiście jest infekcja dróg moczowych, ale takie dolegliwości nie są charakterystyczne dla tej choroby i mogą być powodowane przez cały szereg innych jak np. kamica, zaburzenia czynnościowe czy wręcz nowotwory. Jako że w pytaniu nie ma zbyt wielu informacji co do przeprowadzonej diagnostyki zalecałbym rozmowę z prowadzącym urologiem.

Jest wiele różnych przyczyn które mogą leżeć u podłoża takich dolegliwości.
Bez konsultacji nie da się zgłębić problemu.