Od kilku dni czuję ból pod lewą piersią oraz z boku lewej piersi (ból pod pachą) do tego czuje mrowi

1 odpowiedzi
Od kilku dni czuję ból pod lewą piersią oraz z boku lewej piersi (ból pod pachą) do tego czuje mrowienie w lewej ręce. Ostatnio mam problem również z ciśnieniem, tzn. problemy zaczęły się w styczniu, trafiłam do lekarza z powodu silnego bólu głowy i uczucia pieczenia w klatce piersiowej. Okazało się, ze ciśnienie mam wysokie (max 150/100). Dostalam zalecenia, zmienilam tez tryb życia na bardziej aktywny i faktycznie pomogło i ciśnienie się umormowało. Aż kilka dni temu znów to samo, wysokie ciśnienie (nawet 170/110), potworny ból głowy z tyłu. O ile ból głowy sie uspokoił to odczuwam ból (gniotący) w lewej piersi, nasilajacy sie przy głębokim wdechu, w pozycji leżącej jest gorzej niż na siedząco. Od razu wyobrażam sobie że to zawał co powoduje jeszcze większy ból, zimne poty i uczucie niepokoju. Co to moze być? Wiem, że bez badań ciężko cokolwiek stwierdzić ale w związku z sytuacja z Covid19 ciężko o specjalistyczne badania.
Nie pisze Pani ile ma lat i jakie leki zażywa. Zawał serca rzeczywiście może się tak objawiać, ale może być też odwrotnie - wysokie ciśnienie tętnicze powoduje zaburzenia w przepływie krwi w naczyniach wieńcowych i dlatego takie dolegliwości ala zawałowe. Priorytetem jest obniżenie ciśnienia tętniczego (lekami). Jeśli jest Pani w grupie ryzyka sercowo-naczyniowego to wskazany jest np. Acard 75mg i wykonanie testu wysiłkowego. Ewentualnie samemu spróbować zrobić większy wysiłek i zaobserwować czy pojawiają się dolegliwości bólowe. Jeśli po wyrównaniu ciśnienia pojawiają się wysiłkowe dolegliwości bólowe w klatce piersiowej to problem jest pilny.