Od kiedy pamiętam borykam się z drżeniem rąk oraz całego ciała. które przy większym stresie uniemożl

1 odpowiedzi
Od kiedy pamiętam borykam się z drżeniem rąk oraz całego ciała. które przy większym stresie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jakiś czas temu udałem się do neurologa który skierował mnie na rezonans głowy oraz kręgosłupa z powodu parastezji które też występują wynik mr prawidłowy z wyjątkiem lordozy. Lekarz powiedział że raczej na pewno mam chorobę minora o której mało jeszcze wiadomo, zapisał porpranolol po którym miało być lepiej lecz mimo upływu czasu i zwiększenia dawki nic się nie zmienia gdy mam duży stres wręcz słyszę jak bije mi serce i nie mogę opanować drgań ciała. Moje pytanie brzmi czy moge poprosic neurologa o badanie w kierunku tężyczki? Gdyż coraz bardziej drżenie utrudnia mi życie tym bardziej że wykonuje zawód w którym potrzebna jest precyzja a na chwilę obecną by wykonac jakąś czynność w stresie muszę trzymać np prawa dłoń druga dłonią by nie drgała. Drżenie występuje też po wysiłku nawet w sytuacjach gdy jestem całkowicie spokojny w stanie totalnego spokoju drgania sa mniejsze lecz widoczne . 28 lat.
Dzień dobry, nie jest to najwdzięczniejsze choroba do leczenia, niemniej jednak mamy kilka sposobów na jej opanowanie: prymidon, gabapentin, topiromat, benzodiazepiny i inne! Można dobrać odpowiedni lek ale to mozolna praca która jest możliwa we współpracy z Pacjentem. Ponadto warto wykluczyć inne choroby: np. tarczycy, niedobory witamin i mikroelementów i oczywiście inne choroby powodujące tremor.