Od jakiegoś czasu odczuwam pewien dyskomfort po zjedzeniu obfitego posiłku. Problem pojawił się w mo

1 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu odczuwam pewien dyskomfort po zjedzeniu obfitego posiłku. Problem pojawił się w momencie zmiany diety na lżejsza. Po tygodniowym "odwyku" i zjedzeniu normalnego obiadu pojawił się problem w momencie trawienia. Od momentu trawienia do jego zakończenia odczuwam pewien skurcz/napięcie żołądka. Przy zjedzeniu śniadań czy innych lekkich posiłków nie jest to tak bardzo odczuwalne, powiedziałbym, że wręcz wcale. Nie występują żadne inne objawy takie jak utrata wagi, biegunki, nadmierne wzdęcia czy gazy. Zrobiłem sobie test z krwi na obecność bakterii Helicobacter pylori i wyszedł ujemny. Stosuję od jakiegoś czasu probiotyk oraz pije herbatę miętową ale większej poprawy nie zaobserwowałem. Dodam tylko, że mam 29 lat, 180cm/110kg (dobrze zbudowany z brzuszkiem), żadnych przewlekłych chorób nie przechodziłem, ani nie wystąpiły w rodzinie. Mogę prosić o poradę?
Dyskomfort po zjedzeniu obfitego posiłku jest zjawiskiem naturalnym. Proszę spróbować jeść mniej na raz a częściej. Można spróbować krople Iberogast. Powinno być lepiej.