Od jakiegoś czasu mam problem ze schudnieciem (kobieta 32 lata, 170 cm, 95 kg). Postanowiłam zrobić

1 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu mam problem ze schudnieciem (kobieta 32 lata, 170 cm, 95 kg). Postanowiłam zrobić wszystkie badania w tym TSH, krzywa cukrowa i insulinę. Czy wyniki mogą świadczyć o tym że mam stan przedcukrzycowy i insulinoodpornosc albo jej początki? I przez to nie mogę schudnąć?

TSH 4,27 uIU/ml
Insulina 13,0 uU/ml
Glukoza we krwi 113 mg/dl
Glukoza po 60 min. 141 mg/dl
Glukoza po 120 min. 105 mg/dl

W ciąży (19 miesięcy temu) miałam cukrzycę ciążowa skończyło na insulinę oraz brałam euthyrox. Tato ma cukrzycę i jest otyły, czy jestem w dużym stopniu tym również obciążona?
Wyniki wskazują na insulinooporność (wskaźnik insulinooporności HOMA-IR: 3,6) oraz nieprawidłową tolerancję glukozy (stan przedcukrzycowy). Również TSH jest podwyższone. Wskazane jest pogłębienie diagnostyki tarczycy. Zaburzenia takie jak niedoczynność tarczycy i insulinooporność są częstą przyczyną trudności w redukcji masy ciała. Pogłębienie diagnostyki i podjęcie odpowiedniej terapii powinno przynieść oczekiwane efekty, nie tylko w redukcji masy ciała, ale również w zapobieganiu wystąpienia cukrzycy. Serdecznie pozdrawiam