Od dziecka mam napady czerwienienia sie w stresujacych sytuacjach. Bylam na kilku psychoterapiach al

4 odpowiedzi
Od dziecka mam napady czerwienienia sie w stresujacych sytuacjach. Bylam na kilku psychoterapiach ale nic mi nie pomoglo. Mam 27 lat i szukam pomocy akurat teraz bo w pracy nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Moja twarz robi sie czerwona gdy rozmawiam z przelozonym, gdy ktos zartuje ze mnie, a nawet gdy na korytarzu mijam sie z ososbami co do ktorych wiem ze powoduja moje czerwienienie sie.
Prosze o opinie i jaką formę pomocy powinnam wybrać?
Witam, zapraszam na konsultacje. Najprawdopodobniej reaguje Pani w taki sposób na stres i napięcie jakie przeżywa Pani podczas interakcji z innymi osobami. Jeśli tak jest najlepszym sposobem leczenia jest psychoterapia. Pozdrawiam

Pisze Pani o krępujących Panią objawach w sytuacjach społecznych. To dość uciążliwe, jednakże możliwe do przezwyciężenia. Wspomina Pani o doświadczeniach z psychoterapią, nie pisze Pani jednak, w jakim nurcie była to praca, jak długo trwała i jak się zakończyła (jak rozumiem, Pani problem nie został rozwiązany). Czy próbowała Pani psychoterapii poznawczo-behawioralnej? Gorąco zachęcam, by umówić się na wstępną wizytę z terapeutą pracującym w tym nurcie. To bardzo skuteczny sposób pracy z objawami lęku, również tego społecznego - a wydaje mi się, że może chodzić właśnie o ten problem. Oczywiście, postawienie rzetelnej diagnozy możliwa jest dopiero po osobistej rozmowie w gabinecie. Pozdrawiam serdecznie.
Połączenie farmakoterapii z psychoterapią pozwoli Pani poradzić sobie z tym przykrym dla Pani symptomem. Sugeruję wizytę u psychiatry, który zaproponuje Pani jakieś wsparcie doraźne w postaci leku, żeby pouczyła Pani więcej komfortu w sytuacjach, które narażają Panią obecnie na frustracje.
Psychoterapia pozwoli Pani rozpoznać przyczyny symptomu, i znaleźć sposoby naturalnego radzenia sobie z emocjami.
Dzień dobry. Może to wynikać z problemów psychosomatycznych, ale również może być, to z tzw Pani urody. Z tego co się orientuje kilka procent populacji ma takie objawy z przyczyn samej somatyki, więc warto przebadać się u lekarza. Są zabiegi, które eliminują takie objawy z organizmu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk