Od dwóch tygodni mam biegunkę i bóle brzucha. Zażywam probiotyki, piję elektrolity. Lekarz ogólny w

Od dwóch tygodni mam biegunkę i bóle brzucha. Zażywam probiotyki, piję elektrolity. Lekarz ogólny w sumie nic nie pomógł. Do jakiego lekarza specjalisty powinnam się udać z tym problemem, gastrologa ?

1 odpowiedź


Witam. Lekarz rodzinny powinien zrobić wstępną diagnostykę tj. Morfologię, crp, jonogram, kreatynine, Alt, Ast, posiewy stolca. Dalsza diagnostyka zależy od wyników badań i dokładnego wywiadu np stosowane leki, dieta, wyjazdy zagraniczne. Diagnostyką przewlekłej biegunki zajmują się gastrolodzy. Proszę doraźnie zażyć stoperan i spróbować diety bezlaktozowej.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.