Od dwóch lat mam powiększone węzły chłonne szyjne oraz pachwinowe. USG wykazało powiększone pakiety

1 odpowiedzi
Od dwóch lat mam powiększone węzły chłonne szyjne oraz pachwinowe. USG wykazało powiększone pakiety węzłów. Badania krwi mam dobre. Ostatnio pod obrączka zauwazylam czarny ślad. Bardzo szybko się mecze i ogólnie w ciągu dnia jestem zmęczona. Czym to może być spowodowane? Od dziecka choruje na serce: wypadanie płatka zastawki, tachykardia (miałam ablacje) oraz gdy miałam 6 lat to miałam zabieg na dziury nad sercem (miałam wkladane parasolki). Czy te choroby mogą być powodem tych węzłów i złego samopoczucia?
Określenie jedynie czy węzły są powiększone czy nie w mojej ocenie jest niewystarczające. Opis radiologiczny powinien zawierać informację, czy te powiększone węzły mają charakter odczynowy czy może patologicznych, czy mają zachowany kształt, wnękę oraz odpowiednie unaczynienie. W razie wątpliwości należy wykonać biopsję chirurgiczną (wycinającą) gdyż w zestawieniu z podanymi objawami należy wykluczyć mimo wszystko choroby układy limfatycznego i krwiotwórczego. Pozdrawiam