Od dwóch lat mam powiększone węzły chłonne szyjne oraz pachwinowe. USG wykazało powiększone pakiety

1 odpowiedzi
Od dwóch lat mam powiększone węzły chłonne szyjne oraz pachwinowe. USG wykazało powiększone pakiety węzłów. Badania krwi mam dobre. Ostatnio pod obrączka zauwazylam czarny ślad. Bardzo szybko się mecze i ogólnie w ciągu dnia jestem zmęczona. Czym to może być spowodowane? Od dziecka choruje na serce: wypadanie płatka zastawki, tachykardia (miałam ablacje) oraz gdy miałam 6 lat to miałam zabieg na dziury nad sercem (miałam wkladane parasolki). Czy te choroby mogą być powodem tych węzłów i złego samopoczucia?
Określenie jedynie czy węzły są powiększone czy nie w mojej ocenie jest niewystarczające. Opis radiologiczny powinien zawierać informację, czy te powiększone węzły mają charakter odczynowy czy może patologicznych, czy mają zachowany kształt, wnękę oraz odpowiednie unaczynienie. W razie wątpliwości należy wykonać biopsję chirurgiczną (wycinającą) gdyż w zestawieniu z podanymi objawami należy wykluczyć mimo wszystko choroby układy limfatycznego i krwiotwórczego. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.