Od dłuższego czasu zmagam się problemem skornym głowy, wydaje mi się że mam doczynienia z łuszczyca

3 odpowiedzi

Od dłuższego czasu zmagam się problemem skornym głowy, wydaje mi się że mam doczynienia z łuszczyca . Jednak wykorzystałam już wszystkie preparaty z apteki jednakże problem ciągle powraca .
I to jest właśnie ten moment, gdy trzeba udać się do dermatologa, bo fakt, że skóra się luszczy nie oznacza jeszcze łuszczycy.
Pozdrawiam!

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Na skórze głowy mogą być różne choroby przebiegające ze złuszczaniem, łupieżem, zaczerwienieniem , świądem pieczeniem. Leczenie objawowe ( maści płyny etc) na ogół nie przynoszą TRWAŁEJ poprawy dopóty dopóki nie znajdzie się przyczyny. Większość chorób skóry ma przyczynę , częściej kilka przyczyn, wewnątrz organizmu. I od tego należy zacząć. Polecam moją książkę Oswoić Alergie, w której mówię dużo o tym co to alergia ale omawiam także choroby podobnie wyglądające które nie są alergią. Mówię także o tym czym są choroby autoagresywne do których należy także łuszczyca.
W przypadku podejrzenia łuszczycy przede wszystkich należy skonsultować się z dermatologiem, który wykona badanie trichoskopowe - czyli podobne badanie jak w przypadku znamion na ciele, z tymże w przypadku włosów mówimy o badaniu skóry głowy. Łuszczyca jest chorobą przewlekłą i nawrotową, wymagająca ciągłej pielęgnacji. Niemniej, przy odrobinie starań pacjent jest w stanie ją ujarzmić.