Od dłuższego czasu mam problem z oczami. Pieczenie i ból oczu ale najbardziej mnie niepokoi utrzymuj

5 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problem z oczami. Pieczenie i ból oczu ale najbardziej mnie niepokoi utrzymująca się opuchlizna wokół oczu. Mam uczucie jakbym miała ciążące obręcze wokół oczu. Nie wiem do jakiego lekarza się udać. Kiedyś nefrolog powiedział mi, że taka opuchlizna jest spowodowana zaburzonym krążeniem wewnątrz oczodołów(?) Dodam, że mam zespół suchego oka i zaburzenia gruczołów Meiboma. Niestety, żadne krople nawilżające mi nie przynoszą ulgi.
Dzień dobry
Objawy , o których mowa mogą być wynikiem zaburzeń związanych z gruczołu Meiboma.
Warto też wziąć pod uwagę tło alergiczne.
Jak najbardziej neurolog tez może mieć dużo racji
Proponuję również badanie okulistyczne.
Alicja Błażej-Waskiewicz

Jesli krople bez konserwantow stosowane czesto oraz higiena powiek nie pomagaja- zaleca sie zastosowanie zatyczek do punktow lzowych lub bezposrednio zamkniecia punktow lzowych. Niestety z wiekim dosyc czesto dochodzi do przepukliny w obrębie powiek gornych i dolnych i to moze byc powodem obrzeku i zastoju limfy.

pozdrawiam

AM Bilkiewicz-Pawelec
#powieki #okulistaUk #OkulistykaAnnaMaria
Na pewno warto udać sie na konsultacje okulistyczna, ewentualnie okulista pokieruje na inne konsultacje.
Jest już dostępnych kilka zabiegów poprawiających funkcję gruczołów Meiboma - proszę jednak wykonać jeszcze badanie rzęs w kierunku wykluczenia nużycy oraz skonsultować się z dermatologiem celem oceny funkcji gruczołów łojowych w innych miejscach skóry
Witam,
trzeba zbadac czy to obrzeki powiek czy zgrubienie i utrwalone przekrwienie brzegow powiek z powodu przewleklej dysfunkcji gruczolow Meiboma. Dalsze postepowanie zalezy od wlasciwego rozpoznania. pozdrawiam. JJ