Od dłuższego czasu mam problem z biodrem Bardzo często "blokuję" mi się biodro tzn w pewnym momencie

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problem z biodrem Bardzo często "blokuję" mi się biodro tzn w pewnym momencie czuje nie przyjemny ból w biodrze tak jakby zblokowały mi się kości i ocierały na siebie do póki nie wskoczą z powrotem na swoje miejsca. Przy dłuższym siedzeniu lub staniu również strasznie drętwieje mi noga trwa to mniej więcej około 15 minut dodatkowo bolą mnie plecy w miejscu lędźwiowym do tego stopnia, że kiedy jestem w pozycji skłonu nie jestem w stanie się normalnie podnieść. Proszę o informacje co to by mogło być i czy mam się z tym zgłosić do jakiegoś lekarza ponieważ raz już byłam u ortopedy niestety skończyło się na stwierdzeniu, że nic mi nie jest prócz krótszej nogi o kilka mm.
Zapraszam na konsulację. Jeśli to możliwe - warto zabrać ze sobą rtg odc. lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa ap i boczne oraz rtg stawów biodrowych.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Bez badania klinicznego ciężko jest postawić diagnozę . Prawdopodobnym problemem wydaje się być biodro traskające czy konflikt udowo- panewkowy . Nie można wykluczyć również zmian w kręgosłupie lędźwiowo-krzyżowym. Do rozważenia badanie rtg oraz usg stawu biodrowego.
W opisanej sytuacji konieczna jest szczegółowe badanie oraz diagnostyka obrazowa. Skrócenie kończyny w powiązaniu z opisywanymi objawami może wskazywać na zmiany zwyrodnieniowe, ale nie można też wykluczyć uszkodzenia obrąbka stawowego oraz zmian w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
Należy wykonać RTG stawu biodrowego w dwóch projekcjach ap i osiowe (pozycja Launsteina) i skonsultować się z innym ortopedą.