Od długiego czasu męczą mnie różne dolegliwości...najbardziej uciążliwe to mrowienie, drętwienie rąk

6 odpowiedzi
Od długiego czasu męczą mnie różne dolegliwości...najbardziej uciążliwe to mrowienie, drętwienie rąk, nóg i czasem tułowia. Mrowienia są nieustające, najgorzej jest podczas leżenia, dochodzi wówczas do dziwnych szarpnięć nóg. Kolejną dolegliwością są częste bóle głowy, promieniujące od karku do oczu, ból karku, czasem ból odcinka lędźwiowego, stany depresyjne, kołatanie serca i brak tchu, drżenie ciała przy pochylaniu się, kłopoty ze snem oraz brak apetytu. Wyniki z krwi są ok, cukier, tarczyca ok, magnez, wapń i potas ok. Robiłam western blot pod kątem boreliozy i wynik był negatywny...czym mogą być spowodowane moje dolegliwości? Ostatnio doszło również kłucie w lewej części podbrzusza i wzdęcia. Proszę o radę.
Warto wykluczyć problemy neurologiczne. Być może ma Pani tężyczkę (i/lub zaburzenia z kręgu lękowych), wtedy należałoby suplementować wapń, magnez i do rozważenia potas oraz wybrać się do psychiatry.

Witam. Objawy o których Pani pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani wyraźną ulgę. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi".Pani też wykluczyła wiele chorób i zaburzeń, pozostaje wizyta u psychiatry. Pozdrawiam.
Witam, konieczna jest diagnostyka psychiatryczna z uwzględnieniem problemów psychologicznych, ustalenie dalszych kroków. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam.
Opisuje Pani liczne, rozmaite objawy, głównie, jak my to nazywamy, somatyczne. Z objawów tyczących psyche wspomina Pani raz "stany depresyjne". (Skąd pomysł badań w kierunku boreliozy, na Boga!?). Nie wspomina Pani nic o tym od jak dawna ma Pani te objaw, jak do tej pory przebiegało badanie, leczenie. Nawet nie podała Pani swego wieku, pozycji społecznej, stanu rodzinnego, zawodu, wykształcenia....
Nawet wróżka nie byłaby w stanie odpowiedzieć na pytanie czym mogą być spowodowane dolegliwości.
Może dobrą wskazówką byłaby wizyta u lekarza rodzinnego i rutynowe badania; najpierw fizykalne, potem dopiero któreś z badań laboratoryjnych, obrazowych lub innych.
Powodem może być somatyzacja lęku
proszę zgłosić się do specjalisty psychiatry, objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe