Od dawien dawna borykam się z trądzikiem, lecz kiedyś był on typowym trądzikiem młodzieńczym. Teraz

1 odpowiedzi
Od dawien dawna borykam się z trądzikiem, lecz kiedyś był on typowym trądzikiem młodzieńczym. Teraz mam 24 lata i od około 2 lat męczę się z regularnymi wypryskami na twarzy (policzki, linia żuchwy, czoło), szyi, dekolcie i karku. Są to krosty z białymi czubkami, łatwe do wyduszenia (nieraz przy myciu kilka przez przypadek zedrę), lecz pozostawiają po sobie blizny zanikowe (na twarzy). Raz mam z nimi spokój 2-3 dni, a potem jest wysyp. Nie zawsze wysyp pojawia się wszędzie, nieraz np. tylko na dekolcie, czy szyi. Na twarzy ten wysyp zazwyczaj jest stopniowy, 1-go dnia jest kilka krost, i tak się rozwija około 3 dni. Nie wygląda to jak typowy trądzik. Zrobiłam podstawowe testy pokarmowe, wyszła jedynie alergia na jabłko, orzechy i ryż, lecz gdy ich nie jem i tak krosty występują. Myślałam też, że są to potówki, lecz w zimie także one występują. Tak naprawdę nie ma dnia gdy nic mi nie wyskoczy. Co to może być? Czy możliwe, że jednak jest to normalny trądzik?
dr Izabela Lenartowicz
Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Katowice
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.