Od 9 lat nie palę ale od ok. 2 mam cały czas kaszel alergia wykluczona tarczyca też rtg w porządku .

7 odpowiedzi
Od 9 lat nie palę ale od ok. 2 mam cały czas kaszel alergia wykluczona tarczyca też rtg w porządku . Cały czas mam suche gardło mimo tego że dużo piję wody proszę o pomoc.
Sugeruję wizytę u lekarza, warto by Pana zbadać.
Alternatywą są tabletki na kaszel i suche gardło obficie reklamowane w TV...

-pokazać się laryngologiawi!! . pytanie jak długo wczesniej pyło palenie . warto zrobic badania czynnosciowe płuc .pozdrawiam
Szkoda, że nie wiem czy pacjent, bo tak mogę nazwać, jest kobietą czy mężczyzną i w jakim jest wieku, czy suchość jamy ustnej jest po nocy czy tak samo w ciągu dnia, jeśli głównie albo tylko po nocy, to może śpi z otwartymi ustami a jeżeli nie , to może być choroba tzw. zespół suchości wymagający odpowiedniej diagnozy i leczenia, natomiast kaszel może mieć wiele przyczyn i np może mieć związek z suchością albo występować w przebiegu choroby refluksowej przełyku. W każdym bądź razie bez bezpośredniej rozmowy z pacjentem i badania lekarskiego przyczyny i leczenia ustalić się da.
Pozdrawiam Czesław Drozd
Kaszel może być tylko jednym z objawów. Oczywiście rzucenie palenia jest pożądanym elementem modyfikacji stylu życia, ale destrukcję, którą wyrządziło można ocenić po kilku miesiącach albo nawet i latach.
Zdecydowanie ocena pulmonologiczno- kardiologiczna może dać odpowiedź/ wykluczyć przyczyny. Może to być również działanie niepożądane leków.
Zdecydowanie jest to problem nie na poradę internetową.
Pytanie spoza mojej specjalności. Sugeruję konsultację laryngologa
Witam. Proponuję zacząć diagnostykę od lekarza laryngologa i ewentualnie później iść do pulmonologa. Pozdrawiam.
Proponuję wykonać badanie echokardiografii serca oraz spirometrię