Od 6 miesiecy zmagam sie z bolem lewej czesc twarzy, na poczatku mialam opuchnięty policzek wiec dos

1 odpowiedzi
Od 6 miesiecy zmagam sie z bolem lewej czesc twarzy, na poczatku mialam opuchnięty policzek wiec dostalam Antybiotyk a dentysta uznal ze to od 8 zeba. Zab zostal wyrwany,opuchlizna zeszla ale bol sie utrzymywal, kolejny lekarz stwierdzil ze to infekcja wiec dostalam kolejny antybiotyk.
Bol sie utrzymywal, poszlam do lekarza od bolu/neurologa zostal stwierdzony infekcja nerwu trojdzielnego. Bol jest rozny, krotko albo dlugo trwaly, nie mozna powiedziec ze jest w jednym miejscu, przenosi sie z okolicy 8 zeba, czasami 5 zab czasami przy uchu , czasami przy wezle chlonnym, czasami jest ostry a czasami jak odretwialy, dretwiala mi dolna warga a teraz bardziej czasc jezyka. Lekarz od Bolu (specjalizacja Neurologiczna) wypisal leki Tegrotol 200mg,- nie pomoglo, zostalam ostrzyknieta znieczuleniem, nic nie pomoglo. Poszlam do kolejnego lekarza gdzie dostalam kolejne leki Gabapentina 300mg , rowniez bez skutku. Ostatnio bylam u kolejnego lekarza neurologa ktory przepisal mi Lafaktin 150mg , 2 razy rano 2 razy wieczorem, troche przestalo (na 3 tygodnie) bardziej odretwialo jak przestalo bolec. Teraz znow bol sie nasilil. Oprucz tego, miesiac temu pod piatka zrobilo mi sie wklesniecie , rozmiaru opuszka od palca. Zrobilam USG wezla chlonnego - czyto,oraz tomografie , stomatolog chirurg szczekowo- twarzowy nie widzi tam nic, jeden stomatolog stwierdzil ze widzi zmiany w tkance ,jakby sie pomieszala z krwia i ze mam gruby nerw trojdzielny. Nic nie pomaga ,prosze o porade.
Polecam udać się do fizjoterapeuty stomatologicznego, być może on będzie w stanie Pani pomóc lub chociaż zmniejszyć dolegliwości. Ślę pozdrowienia!
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia stomatologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.