Od 5 miesięcy mam grzybicę stóp a później doszły jeszcze paznokcie, bylam z tym w Niemczech u lekarz

1 odpowiedzi
Od 5 miesięcy mam grzybicę stóp a później doszły jeszcze paznokcie, bylam z tym w Niemczech u lekarza, stwierdzono grzybice w próbce. Ale niestety chyba nie do końca zrozumiałam jaką dawke terbinafiny doustnej lekarz mi przepisał bo z tego co usłyszalam to 1 tabletka 250 mg na Tydzień. Czy jest to realne zeby w średnio zaawansowanej grzybicy przepisac 1 tabletke terbinafiny na tydzien ? Nie potrafię nigdzie znaleźć osób ktore brałyby mniej niż 250mg na dobę. Chcialabym wiedzieć czy to w ogóle realne, bo z tego co sie dowiedziałam to nawet osoby z chorą wątrobą dostają 125 mg na dobę.
Dzień dobry. Dawka 250 mg / tydzień jest abstrakcyjna i zupełnie z sufitu.
W przypadku zarówno skóry jak i paznokci wystarczy 125 m /dzień ewentualnie dla twardzieli może być standardowa dawka 250 mg/dzień.
poza tym ,ze na 100 % to nie mogło być 250 mg /tydzień to drugie pytanie na jak długo zlecono terapię??
W przypadku skóry wystarczy z powodzeniem 2-3 tygodnie /nawet 10 dni //,ale w przypadku paznokci to powinno być minimum 2-3 miesiące lub więcej. Proszę się dokładnie dopytać na następnej wizycie bo będzie wielka klapa z tego leczenia.
Z poważaniem dr Piotr Mazur .Kraków.