Od 5 dni przyjmuję Cipronex (2x na dobę) dobrany na podstawie antybiogramu i posiewu, który ujawnił

2 odpowiedzi
Od 5 dni przyjmuję Cipronex (2x na dobę) dobrany na podstawie antybiogramu i posiewu, który ujawnił bakterie e.coli w moczu. Co prawda dotkliwe pieczenie zniknęło, ale od jakiegoś czasu odczuwam, losowe w ciągu dnia (jednak najczęściej przed snem), parcie na pęcherz i potrzebę oddawania małych ilości moczu, co jest bardzo kłopotliwe i trochę bolesne. Zaczęłam już się zastanawiać, czy te objawy mogą mieć podłoże nerwowe, bo jestem osobą o dość delikatnych nerwach, czy po prostu antybiotyk jest nieskuteczny?
Szanowna Pani przy prawidłowo dobranym antybiotyku i niepowikłanym zakażeniu oraz braku innych czynników np. kamica układu moczowego 5 dniowa terapia powinna wystarczyć, czasami wymaga przedłużenia do 10 dni. Należy w trakcie terapii pić większe ilości wody, zakwaszać mocz np. Zuravit, jest też szczepionka stosowana przy zakażeniu E.coli, która wspomaga leczenie. Warto też wykonać usg układu moczowego. W razie potrzeby zapraszam na wizytę.

Jeżeli objawy nie ustąpią należy powrócić do urologa celem uściślenia objawów i rozważenia innych opcji postępowania.