Od 3 tygodni stosuję codziennie na noc Acnelek oraz raz dziennie zażywam Tetrysal i oprócz tego do t

1 odpowiedzi
Od 3 tygodni stosuję codziennie na noc Acnelek oraz raz dziennie zażywam Tetrysal i oprócz tego do twarzy rano używam Effaclar duo+ zamiennie z Effaclar H. Posiadam cerę tłustą i od tygodnia zauważyłam, że nadmiernie wydziela się sebum (twarz chwile po umyciu zaraz jest dosłownie cała tłusta). Czy może być to wina Acneleku? Czy da się jakoś sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam
Dzień dobry. dostała pani ,,szalony zestaw"" ,w którym jest tak dużo elementów ,że gdybym nie był dermatologiem też bym zgłupiał. 1.tabl tetralysal ,powinny działać ,oczywiście tylko tak długo jak są stosowane.
2. żel acnatac i kem effaclar duo + ,służą do tego samego czyli lekkie przesuszenie skóry .Acnatac jest lekiem i żelem --czasem potrafi to zrobić Effaclar duo plus jest kosmetykiem i nigdy tego nie robi a ponieważ jest kremem nawet nie wnika w Pani skórę.
3.krem effaclar H-powinien Panią ratować przed przed przesuszeniem. Tylko skąd ma być to przesuszenie skoro ma Pani kremy i tłustą cerę ?? efffaclar H sugeruję przeznaczyć do stóp. Tutaj nie będzie w niczym przeszkadzał. To samo proponuję zrobić z drugim effaclarem czyli duo plus.
Obecnie pozostały/ a// tabletki tetralysal . jeżeli do 7 dni dadzą poprawę to można je kilka tygodni do kilku miesięcy stosować .Robiąc oczywiście badania na wątrobę , aby nie przesadzić z tymi tabletkami.
b// żel acnatac - jest b. delikatny ,ale przynajmniej się wchłania w tłuste skóry i na pewno nie powoduje ,,świecenia '' z nadmiaru sebum.. zalecam 1 lub nawet 2 x dzień ,ale na całe tłuste partie .
nadal jest to,, kulawy"" zestaw ,bo nie mamy na twarzy nic co by sensownie przesuszało i usuwało nadmiar sebum.
Można dołożyć coś odpowiednio mocno myjącego. zel effaclar jest bardzo delikatny, raczej bym sugerował zwykłe starożytne mydło bambino w kostce .I ciągle brakuje nam czegoś np. żelu antybiotykowego lub toniku z alkoholem do przecierania twarzy. Z wszystkich francuskich toników nadaje się chyba tylko amerykański cleanic ,bo daje wybór 4 stężęń do różnego rodzaju tłustych skór. Wybierze Pani za delikatny to nadal będzie błyszczenie. Oczywiście sytuacje ratują jeszcze toniki robione w aptece jako leki ,ale tu potrzebujemy lekarza któremu się ,,chce"' coś takiego wypisać .Generalnie mając tłustą skórę unikać tych ,cudownych"" kremów do cery trądzikowej ,z których nic nie wynika. One nawet nie potrafią się wchłonąć w Pani skórę. Toniki //przesuszające // i żele // z antybiotykiem lub złuszczające // powinny działać lepiej bo się na pewno wchłaniają . Teraz powinno być lepiej ,chociaż jeszcze nie nazwałbym tego ,,dobrze'' .
Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków. Wadowice.


Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Adrianna Laska

Adrianna Laska

Specjalista medycyny estetycznej

Katowice

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Lidia Rajzer

Lidia Rajzer

Dermatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Kraków

Mirosław Rodak

Mirosław Rodak

Specjalista medycyny estetycznej, Lekarz rehabilitacji medycznej, Internista

Nowy Sącz

Kazimierz Jakubowicz

Kazimierz Jakubowicz

Dermatolog

Warszawa

Klaudia Rostkowska

Klaudia Rostkowska

Dietetyk

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 118 pytań dotyczących usługi: trądzik

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.