Od 3 tyg kaszel oskrzelowy pierwsze stwierdzenie to zapalenie oskrzeli.antybiotyk,sterydy syrop wykr

3 odpowiedzi
Od 3 tyg kaszel oskrzelowy pierwsze stwierdzenie to zapalenie oskrzeli.antybiotyk,sterydy syrop wykrztusny i nic i inhalacje .podejrzewam mykoplazme jak to zdiagnozowac?
Mykoplazmy nie ma sensu diagnozować, bo żeby potwierdzić zakażenie tą bakterią owszem pobiera się badania lab (specyficzne p/ciała IgM i IgG) ale pro forma należy koniecznie powtózyć test za ok. 3 tygodni i wykazać wzost miana p/ciał, a tak naprwdę dostępne antybiotyki (makrolidy) empirycznie wyleczą to domniemane zakażenie po 1-2 tygodniu, więc co da nawet pobranie badania raz na początku choroby, a jak nawet się ktoś szarpnie i zainwestuje w badanie kontrolne po leczeniu to już po będzie po chorobie...

-to zależy kto choruje!! wiek , innne choroby , badnaie chorego , zmjiany osłuchowe , dodatkowe objawy , kontakt z innymi , jaki był antybiotyk.... częsc ma działanie na mykoplazmę... można robić badanie z krwii... przeciwciał , jak sa objawy - to się tego nie robi..... to badania naukowe..... tylko się po prostu leczy ... i tyle .... to takie samo zapalenie jak każde inne , 50 % infekcji w tym sezonie to mykoplazma .pozdrawiam
Badanie krwi ; IgG i IgM Mycoplasma pneumoniae