Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gorzej. Mam bardzo dużo a wsumie wszystkie objawy odnosnie nerwicy i deprsji do tego szybki puls przy normalnych czynnosciach, duze zrenice przy skupieniu sie na czymś. Myślę że moge mieć Kandydoze.
Kiedyś piłem alkohol srednio 2-3 piwa dziennie wieczorem. od poł roku nic nie pije i nadal jest tak samo, czasem jak się napije czuje sie troszkę lepiej ale tylko troszkę. A jak mam lekkiego kaca wrażenie że lepiej się czuje niż bez niego. Do tego dodam że mam torbiel pajeczynowki z tylu głowy o rozmiarach 45mm na 15mm i torbiel włosowa o jakis 3 lat okolice rowka pośladków. Ostatnio zaczął mi się on powiększać. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. PS mam już dość leków psychotropowych antydepresyjnych. Czuje się wykończony. Pozdrawiam Mateusz
 Sebastian Kaźmierowski
Sebastian Kaźmierowski
Psychoterapeuta, Psycholog
Poznań
Dzień dobry. Jak rozumiem, leczy się Pan pod okiem psychiatry (farmakologia)? Jeśli nie, to na pewno warto umówić się na wizytę i skonsultować z nim leki, które Pan zażywa. Być może warto byłoby także równolegle omówić swój stan z psychoterapeutą. Często takie połączenie przynosi dobre rezultaty. Z pewnością nie zalecam wstrzymywanie terapii bez wiedzy specjalisty.
Z poważaniem.

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry, proponuję spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą, który pomoże Panu zrozumieć nerwicy i się z nią uporać. Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Magdalena Rachubińska
mgr Magdalena Rachubińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam serdecznie,

Przy leczeniu farmakologicznym, niezbędne jest podjęcie psychoterapii indywidualnej. Leki potrafią zmniejszyć objawy problemów psychicznych, ale na chwilę. Zazwyczaj, gdy organizm się do nich przyzwyczai, albo nastąpi odstawienie - trudności wracają. Dlatego ważna jest praca nad psychologicznym funkcjonowaniem, która długo trwa, ale przynosi zamierzone efekty. Zachęcam.

Pozdrawiam i zapraszam na rozmowę,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

 Anna Stankiewicz
Anna Stankiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Gdynia
Proszę mieć na względzie że farmakoterapia pomaga pozbyć się symptomów ale nie pomoże Panu rozwiązać przyczyn zaburzonego funkcjonowania. Myślę, że warto rozważyć terapię, która pomoże Panu skoncentrować wysiłki na osiągnięciu celu i zrozumieniu, dlaczego zachowuje się Pan w taki, a nie inny sposób. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Z problemami natury psychicznej warto udać się do psychoterapeuty. Leki działają objawowo, a nie usuwają przyczyny trudności psychicznych. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.