Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gor

4 odpowiedzi
Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gorzej. Mam bardzo dużo a wsumie wszystkie objawy odnosnie nerwicy i deprsji do tego szybki puls przy normalnych czynnosciach, duze zrenice przy skupieniu sie na czymś. Myślę że moge mieć Kandydoze.
Kiedyś piłem alkohol srednio 2-3 piwa dziennie wieczorem. od poł roku nic nie pije i nadal jest tak samo, czasem jak się napije czuje sie troszkę lepiej ale tylko troszkę. A jak mam lekkiego kaca wrażenie że lepiej się czuje niż bez niego. Do tego dodam że mam torbiel pajeczynowki z tylu głowy o rozmiarach 45mm na 15mm i torbiel włosowa o jakis 3 lat okolice rowka pośladków. Ostatnio zaczął mi się on powiększać. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. PS mam już dość leków psychotropowych antydepresyjnych. Czuje się wykończony. Pozdrawiam Mateusz
Dzień dobry. Jak rozumiem, leczy się Pan pod okiem psychiatry (farmakologia)? Jeśli nie, to na pewno warto umówić się na wizytę i skonsultować z nim leki, które Pan zażywa. Być może warto byłoby także równolegle omówić swój stan z psychoterapeutą. Często takie połączenie przynosi dobre rezultaty. Z pewnością nie zalecam wstrzymywanie terapii bez wiedzy specjalisty.
Z poważaniem.

Witam serdecznie,

Przy leczeniu farmakologicznym, niezbędne jest podjęcie psychoterapii indywidualnej. Leki potrafią zmniejszyć objawy problemów psychicznych, ale na chwilę. Zazwyczaj, gdy organizm się do nich przyzwyczai, albo nastąpi odstawienie - trudności wracają. Dlatego ważna jest praca nad psychologicznym funkcjonowaniem, która długo trwa, ale przynosi zamierzone efekty. Zachęcam.

Pozdrawiam i zapraszam na rozmowę,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
Proszę mieć na względzie że farmakoterapia pomaga pozbyć się symptomów ale nie pomoże Panu rozwiązać przyczyn zaburzonego funkcjonowania. Myślę, że warto rozważyć terapię, która pomoże Panu skoncentrować wysiłki na osiągnięciu celu i zrozumieniu, dlaczego zachowuje się Pan w taki, a nie inny sposób. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.
Z problemami natury psychicznej warto udać się do psychoterapeuty. Leki działają objawowo, a nie usuwają przyczyny trudności psychicznych. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk