Od 2011 roku leczę się na schizofrenię paranoidalna z komponentem depresyjnym. Lekarz po konsultacji

1 odpowiedzi
Od 2011 roku leczę się na schizofrenię paranoidalna z komponentem depresyjnym. Lekarz po konsultacji ze mną odstawil mi rispolept consta 37,5 mg (iniekcje co 2 tygodnie) na ktorym psychicznie czulam się swietnie tylko byly skutki uboczne jak okropna sztywność mięśni, uciekające oczy. Gdy brałam conste to bralam tez i biore nadal triticco cr 75 mg w dawce 1 cala i 1/3 na sen gdyz ciezko mi bylo usnac. Obecnie od 27 maja zamiast consty biore rano 1/2 Aripilek 15 mg. Nie czuje sie na nim najlepiej, jestem po nim zamroczona i mam problem z ostrością widzenia, nie mam ochoty na nic, nie mam radości z zycia, mam problem podczas rozmowy z kims odpowiadam krotkim zdaniami, wyrazami.Ciezko mi cos pomyslec.Ciezko zapamiętać. Wszystko widze w czarnych barwach. Nie mam omamów i urojeń. Moze ten lek nie jest dla mnie odpowiedni, co jest nie tak? Może mam zle dobrane leki? Może wrócić do Rispoleptu w zastrzyku?
Najlepiej prosze zgłosic swoje obserwacje lekarzowi prowadzacemu.Lek Aripilek to nowoczesny neuroleptyk z komponenta p-depresyjna, aktywizujacy.Na poczatku moga byc objawy uboczne, powinny one jednak w miare stosowania zniknac.1/2tablto mała dawka, jesli jest zła tolerancja to moze warto rozważyc Rispolept consta w mniejszej dawce, ew.dołaczenie Pridinolu.Pozdrawiam