Od 2 miesięcy stosuję lek izotek, zacząłem od dawki 20mg na dobę przez pierwsze 2 tygodnie po

1 odpowiedzi
Od 2 miesięcy stosuję lek izotek, zacząłem od dawki 20mg na dobę przez pierwsze 2 tygodnie po czym kolejny miesiąc 30mg na dobę i wszystko było w porządku prócz wymuszenia ust, jak lekarz zalecił zebymzw zwiększył dawkę do 40 to po kilku dniach zauważyłem że zarost brody nie rośnie tak jak powinien to znaczy zrobiły mi się na brodzie małe place bardzo małe ale dużo ich jest około 15-20 w których nie rośnie zarost, przestraszyłem się i zszedlem z powrotem do dawki 30mg i wszystko się zatrzymało juz więcej golych placow się nie robiły, chyba organizm nie toleruje dawki 40mg na dobę, moje pytanie jak dlugo potrwa kuracja izotekiem dawka 30mg przy masie 70kg i czy te place gołe na brodzie wrócą do normy jak tak to kiedy bo mnie to niepokoi i wpedza w dyskomfort, proszę o pomoc, teraz przez tą pandemie wizytę u dermatologa mam za miesiąc i się denerwuje
Dzień dobry. Trochę Pan rozpacza. Przy Pana wadze i tak jest Pan skazany na dawki do 60- 70 mg dzień/docelowo / Inaczej z tej kuracji nie wyniknie żadna trwałość, a będzie tylko przejsciowy efekt.
Jak Pan zauważył po zmianie dawki ten ,,straszny " objaw zanikł. Czyli jest taka możliwość ,że podczas podnoszenia dawki pojawi się wpadanie włosów. Ale w izoteku to nic nadzwyczajnego. Jedyne rozwiązanie polega na tym ,aby ,,odbębnić"" pełną kurację nawet z tymi ubytkami w zaroście ,a potem odstawiamy izotek i wszystkie ubytki dotyczące owłosienia same się naprawiają. NICZYM tego nie leczymy. I nie dotyczy to tylko zarostu twarzy ,ale również ubytku włosów na skórze owłosionej głowy.
Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków, Wadowice.