Od 15 lat borykam się z permanentnymi gazami w jelitach. Puszczam wiatry od 50 do 100 razy dziennie,
1
odpowiedzi
Od 15 lat borykam się z permanentnymi gazami w jelitach. Puszczam wiatry od 50 do 100 razy dziennie, przy czym stale czuję nieprzyjemny ucisk w żołądku. Zaczęło się, gdy zachorowałem na nerwicę natręctw. Leczę się psychiatrycznie i chodzę na psychoterapię, ale problem z nadmiarem gazów nie zniknął. Powoduje on wiele trudności, gdyż nadzwyczaj często muszę udawać się do toalety. Próbowałem różnych diet, ale żadna nie pomogła. Gazy mi towarzyszą praktycznie non stop, bez względu na to, co jem i w jakich ilościach. Czego to może być symptom?
Proponuję zbadać się na SIBO testem oddechowym wodorowo-metanowym, w drugiej kolejności można robić badania w kierunku celiakii, czasem tez H pylori czy nietolerancje pokarmowe są przyczyna. Najczęściej laktoza, warto ja wyeliminować z diety na próbę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Nieudany zabieg laserowy na oko. Mimo "suchego oka", klopotow z tarczyca, lekarz wykonal zabieg. Pacjentka lat 44. Ogromny bol codziennie po 10 miesiacach. Diagnoza: "neuralgia rogowki", potworny bol, suchosc oka zwiekszona. Opieka psychiarty. Wizyty u prywatnych specjalistow bez rezultatu.Do…
- Mój problem polega na tym ,że poznałam chłopaka przez internet. Bardzo mi się podoba. Ma w sobie to coś,co mnie do niego przyciąga. Sam pierwszy zaczepił mnie wiadomością. Lajkowal zdjęcia, reagował na relację potem zamilkł jak pisałam to odpowiadał krótką, jedną wiadomością. Dałam spokój. Zaczepiłam…
- Witam, czy formukal jest skuteczny? Mam nieświeży oddech i biały nalot na języku.
- Mam prawie 14 lat. Od kiedy pamiętam chce być chłopakiem, ubieram sie jak chłopak, nawwt pare dni temu gdy miałam czapkę na głowie, pani z bibliotego zwróciła sie do mnie w zaimkach męskich. Na początku miałem mieszane uczucia i coraz bardziej zastanawiałem sie co tak naprawde czuć, byłem szczęśliwy…
- Dzień dobry, Niemowlę 2 miesiące omyłkowo przyjęło 10 kropli Vigantolu 500IU. Z kilku źródeł otrzymałem informacje ze nie należy panikować. Wolałbym się upewnić. Co robić?
- Dzień dobry, Niemowlę 2 miesiące przyjęło 10 kropli Vigantolu 500IU. Z kilku źródeł otrzymałem informacje ze nie należy panikować. Wolałbym się upewnić. Co robić?
- Niemowlę 2 miesiące przyjęło 10 kropel Vigantolu 500IU. Co robić?
- Czy przed badaniem krzywej cukrowej należy odstawić na 7 dni lek Gluphophage ?
- Dzień dobry. Ze względu na złe samopoczucie lekarz POZ zlecił mi badania tarczycy. Tak przedstawiają się wyniki. Jest się czym martwić? Tarczyca o wymiarach: płat prawy 25x19x32mm (obj. 10,7ml), płat lewy 15x13x37mm (obj. 3,8ml). W płacie prawym trzy zmiany ogniskowej obok siebie, największą…
- Witam. Co może być przyczyna poziomu witaminy B6 we krwi na poziomie 374 umol/l czyli ponad 3 raza więcej niż górna granica Nie stosuje suplementuje witaminy b6. Mam fascykulacje w nogach, bóle, mrowienia, drętwienia palców, rąk itp. Czy jakieś choroby powodują, że poziom witaminy b6 wzrasta? Pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.