Od 12 zmagam się z trądzikiem a aktualnie mam 23 lata , problem zaczął się gdy miałam 11 lat , miała

1 odpowiedzi
Od 12 zmagam się z trądzikiem a aktualnie mam 23 lata , problem zaczął się gdy miałam 11 lat , miałam straszne wykwity skóre na policzkach w dużych skupiskach obok siebie natomiast po 15 roku życia to była katorga podskórnych gól na policzkach i na dolnej szczęce z oby dwu stron które niesamowicie sprawiały ból + cera strasznie tłusta . Przez tyle lat byłam leczona u wielu dermatologów różnymi antybiotykami , płynami na bazie alkoholu które wysuszały cerę i potęgowały problem , papkami wyrobu aptecznego i nic nie pomagało dopóki sama zaproponowałam mojemu dermatologowi by wypisał mi tabletki hormonalne , zgodził się . Po 3 miesiącach brania tabletek dosłownie jak ręką odjął wszystko zeszło , cera gładka , przestała się przetłuszczać ! Brałam 3 lata te tabletki aż zaczęły mnie boleć żyły w rękach i drętwiały mi nogi , niestety musiałam je odstawić . Dziś wiem i czuje na pewno że mam problemy hormonalne ! Po odstawieniu hormonów próbuje się leczyć na własną rękę ( używam w tym momencie wierzbownicy drobnokwiatowej w tabletkach i widzę różnicę że moja cera już się tak nie przetłuszcza ! ) ale to pewnie i tak chwilowe działanie dopóki biorę tabletki , natomiast pryszcze dalej wychodzą , swędzą , pełno zaskórników i cera mega wrażliwa ! Dodam że ostatnio narzeczony się do mnie przytulił a ma zarost i cały bok twarzy w czerwonej plamie i już podskórne krosty w moment :( . Postanowiłam, że wykonam badania hormonalne bo czuję że mogę mieć podwyższony testosteron ponieważ jestem wysoka , szczupła , włosy szybko się przetłuszczają , biustu prawie brak , bolesne miesiączki i to takie że nie mogę się podnieść , jestem nerwowa + ten uporczywy trądzik który utrzymuje się do dziś . Pytanie : Które najważniejsze hormony muszę zbadać by znaleźć przyczynę tego problemu ??? Nie wiem czy jest dla mnie inny ratunek prócz tabletek hormonalnych bo nie chcę ich brać do tej pory straciłam połowę włosów po odstawieniu tego :( Pozdrawiam i proszę o pomoc
Proponuję wrócić do leków z grupy antykoncepcji hormonalnej z komponentą antyandrogenną oraz porozmawiać z dermatologiem o leku IZOTEK. Oznaczanie androgenów w surowicy krwi niewiele wniesie do ustalenia właściwej terapii. BD