Od 10 dni zażywam lek tetralysal (300mg). Po 5 dniach od zażywania leku na twarzy, szyi, dekolcie, p

3 odpowiedzi
Od 10 dni zażywam lek tetralysal (300mg). Po 5 dniach od zażywania leku na twarzy, szyi, dekolcie, plecach i ramionach pojawiły się małe, ropne krostki, moim zdaniem typowo alergiczne. Nie miałam nigdy takiego wysypu na twarzy, jak mam teraz po tym leku. chciała zapytać, czy to normalna reakcja i skróra się w ten sposób "oczyszcza", czy jest to alergia. dodam, że z każdym dniem ilość tych krostek się powiększa i są coraz bardziej intensywne, bardziej czerwone. Na skórę dermatolog przepisała mi do stosowania raz masć aknemycin a raz płyn aknemycin plus na noc, na dzien używam kremu łagodzącego.
Proszę wrócić do dermatologa celem oceny skóry

Dzień dobry. jeżeli tylko płyn aknemycin nie jest stosowany na skórę pleców i dekoltu to o wszystkie w/w atrakcje można posądzać tetralysal ( lub aknemycin plus jeżeli jest stosowany w w/w miejsca ). Na pewno nie jest to prawidłowa reakcja.Sugestia odstawić na kilka dni ( np. 5 ) w/w antybiotyk. Jeżeli on odpowiada za te plamki, krostki itd to powinna nastąpić poprawa skóry. Po antybiotyku doustnym oczekujemy raczej szybkiej poprawy ,czyli np do 4-6 dni ,od początku terapii,powinna być konkretna poprawa ,jezeli jej nie ma ,można dalej tej tabletki nie łykac .To jest bardzo popularny antybiotyk ,ale to nie oznacza ,że zawsze i u wszystkich będzie działał ,,bezproblemowo". Z poważaniem dr Piotr Mazur.
Dzień dobry, proszę udać się natychmiast do lekarza prowadzącego,pozdrawiam