Obsesyjne myśli, ataki paniki, nerwica.

3 odpowiedzi
Witam. Od paru miesięcy walczę z obsesyjnymi myślami, czarnymi myślami.. Nie umiem sobie z nimi poradzić, boję się samej siebie, że zrobię komuś krzywdę.. Zaczęło się od strachu przed nagością, aż doszło do tego, że wpadam w panikę na widok noża, roją mi się w głowie przerażające wizje.. Jestem cieniem człowieka. Mam wrażenie, że już nic mi nie pomoże, że jestem psychicznie chora. Gdzie mam szukać pomocy? u psychologa, czy u psychiatry?
Proszę szukać pomocy u lekarza psychiatry. Podczas badania zostanie ustalona diagnoza i plan leczenia (które może uwzględniać współpracę z psychologiem).

Dzień dobry. Myślę, że przede wszystkim powinna się Pani udać do specjalisty psychiatry, który to stwierdzi skąd biorą się te myśli i zdiagnozuje ewentualne problemy. Być może będzie niezbędne wsparcie farmakologiczne, ewentualnie także psychoterapeutyczne, ale pierwszym krokiem wydaje się być konsultacja u lekarza psychiatry.
Proponuję żeby Pani ze swoimi objawami zgłosiła się na wizytę do lekarza psychiatry, njalepiej do psychiatry, który jest jednocześnie psychoterapeutą. Dobrze byłoby ,żeby Pani nie zwlekała, bo z tego co Pani opisuje cierpi Pani, a są możliwości pomocy.
Z wyrazami szacunku Małgorzata Szmalec