Obrzękniętne, przekrwione nogi

7 odpowiedzi
Witam.
Mój tato (50l.) ma problem z nogami. W pracy naprzemiennie kilka dni ciągle jest na nogach i ciężko fizycznie pracuje bądź siedzi prowadząc samochód. Już w pracy nogi odmawiają posłuszeństwa. Bolą nie do zniesienia, puchną, stopy przeważnie są ,,białe" a łydki aż przekrwione. W tamtym roku, w lecie na nogach aż powstały rany, tak jakby krew chciała rozsadzić skórę. Pamiętam jak z niewielki ran sączyła się krew. Tato robił badanie przepływowe żył i lekarz stwierdził że wszystko jest ok i nie jest to kwestia żył i on tu nic nie pomoże. Poradził udać się do innego specjalisty. Tylko do kogo? Proszę o radę.
Dziękuje
Witam,
bóel kończyn dolnych często spowodowane są przeciążeniem. Jeżeki nzczynia zylne są prawidłowe to z bólami należy udać się do osteopaty. Ten specjalista powinien pomóc.
Pozdrawiam M.Garbień

Jeśli układ żylny funkcjonuje prawidłowo należy szukać innej przyczyny dolegliwości. Wskazana jest wizyta u angiologa i m.in. ocena ukrwienia kończyn dolnych. W tym celu poza wywiadem i badaniem fizykalnym może być konieczne wykonania USG układu tętniczego lub badanie współczynnika kostka-ramię.
Witam
Proponuję udać się do chirurga naczyniowego.
Pozdrawiam
Chirurg naczyniowy
Być może ,jest przewlekła niewydolność krążenia,trzeba przebadać serce
Witam, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta - obejrzenie stanu nóg z badaniem USG Doppler - zapraszam. Pozdrawiam
Dzień dobry. Proponuje skonsultować sie zdermatologiem oraz wykonać ech serialu skonsultować z kardiologiem.
Pozdrawiam.