Obrzęk twarzy - szukanie przyczyny

5 odpowiedzi
Obrzęk twarzy u 20 letniego chlpaka. Obrzęk przypomina zatrzymanie sie w niej wody, obrzęk też zmienia swoją wielkość, zazwyczaj rankiem i wieczorem jest największy, chociaż są przypadki że rano potrafię obudzić się bez niego a z upływem dnia pojawia się (nie przypomina obrzęku limfatycznego czy naczynioruchowego , wystepuję na prawie całej twarzy, możliwe też uda. Nerki są zdrowe, podstawowe badanai krwi też. Często też doskwierają mi problemy żołądkowo-jelitowe jak wzdecia, zaparcia, biegunki bóle brzucha, Obrzęk towarzyszy mi już parę lat jednak jego częstotliwość stopniowo się zwiększała by obecnie występować codziennie, nie mam problemu z nadwagą, jestem chudy. Problemy z zębami zostały wykluczone,tarczycą, zatokami i robiłem badania alergologiczne skórne) obecnie przymierzam się do zrobienia testów na nietolerancje pokarmowe (chociaż nie jestem też do końca przekonany czy to może być powodem) jednak szukam nadal przyczyny, Męczę się już bardzo długo z tym problem ponieważ bardzo zaniża on moją samoocenę z racji też takiej iż moja twarz bez obrzęku dość znacząco sie rózni. Szukam porady w poszukaniu przyczyny, pomysłu jakie badania mógłbym wykonać i w którym kierunku podążyć z nimi
Nie wykonuj sam badań na chybił trafił, proponuję diagnostykę szpitalną z dokładną analizą dotychczasowego przebiegu choroby i posiadanych wyników badań

Badania dopełniacza we krwi, c3, c4 , inhibitory c1 esterazy, ige swoiste panel wziew ny i pokarmowy
witam
z opisu należy wykluczyć przyczyny obrzęku naczynio-ruchowego wrodzonego !!, i mimo wszytsko szukałbym przyczyn pierwotnych- ognisk zapalnych i ew nowotworowych obrzęku n-r, wskazana hospitalizacja w o.alergologicznym i gruntowne badania specjalistyczne. Pozdrawiam g.osmenda
Obrzęk może mieć różne przyczyny,należy go obejrzeć aby postawić diagnozę, z opisu wydaje się , że może to być obrzęk Quinckego-który może mieć podłoże alergiczne
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
Zapraszam na wizytę do Centrum Zdrowej Skóry na ocenę stanu biologicznego organizmu.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski.