Obrzęk moszny po przepuklinie pachwinowej

9 odpowiedzi
Witam. Dwa dni temu miałem operację przepukliny pachwinowej prawostronnej z siatką. Wystąpił obrzęk moszny. Czy mam się czym martwić?. Mało leżę , chodzę, a najwięcej siedzę bo najmniej boli,czy to ma jakiś związek z siedzeniem?
to już też chyba przestarzała sprawa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Obrzęk moszny po operacji przepukliny pachwinowej zawsze występuje. Stopień tego obrzęku jeżeli jest niepokojący , powinien być skonsultowany z lekarzem, który oceni to na podstawie swojego doświadczenia. Tylko tyle można doradzić tą drogą. Pozdrawiam GK
Witam
Obrzęk może być związany z krwiakiem w mosznie, odczynem zapalnym lub uciskiem wszczepionej siatki na powrózek nasienny.
Proszę udać się na kontrolę do operującego chirurga - na pewno nie odmówi pomocy i skontroluje swojego pacjenta.
Pozdrawiam
We wczesnym okresie po operacji silnym sygnałem ostrzegawczym jest ból – jeśli boli, nie będziecie Państwo dźwigać (to taki naturalny alarm). Zasadniczo do 1 miesiąca od operacji nie powinno się dźwigać ciężarów tzn. można oczywiście przynieść zakupy ze sklepu albo przesunąć doniczkę w domu ale w rozsądnych granicach (powiedzmy do 10 kg).
Pooperacyjny obrzęk moszny zdarza się dość często w przypadku przepukliny mosznowej t.j. w przypadku gdy zawartość przepukliny wchodzi do worka mosznowego.Wtedy może zajść potrzeba preparowania tkanek w mosznie oraz w okolicy tkanek jądra.W następstwie tych zabiegów może dojść do obrzęku moszny po stronie operowanej.Silny ból moszny po stonie operowanej nasilający się przy siadaniu a łagodniejący przy staniu może być objawem skrętu jądra.Ten fakt należy wyjaśnić w trybie pilnym.Oczywiści nie muszę mieć racji ale tu nie chodzi o rację tylko wykluczenie skrętu jądra.pozdrawiam.D.Hałasa
Proszę nosić obcisłe slipy i udać się na kontrolę do lekarza.
Tego typu dolegliwości zdarzają się po operacjach przepuklin pachwinowych i często samoistnie ustępują, ale niekiedy mają miejsce powikłania wymagające interwencji, jak jest w Pana sytuacji nie wiem, ponieważ Pana nie badałem. Zdecydowanie należy zgłosić się do chirurga, który Pana operował w celu oceny tego co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry.
Prawdopodobnie to krwiak pooperacyjny. Powinien Pan nosić ciasną bieliznę i dokonać elewacji (uniesienia) jąder. Proszę zgłosić się do lekarza. Lekarz wszystko wytłumaczy.
Pozdrawiam
Dr n. med. Monika Bieniasz
Zdarza się. Ale w USG wyjdzie czy to krwiak, czy ucisk na żyły odchodzące od jądra.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.