Objawy odstawiania leku Trittico CR 150mg. Proszę o pomoc!

4 odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie odstawiania leku TRITTICO CR 150mg. Od roku przyjmuję codziennie na noc (leczenie bezsennosci przy nerwicy lękowej i depresji) 1/3 tabletki. Gdy jej nie wezmę często przesypiam mniej godzin, często z wybudzaniem sie ale poza tym gdy juz wstanę odczuwam pobudzenie, rozedrganie wewnętrzne, trzęsienie rąk, spięcie mięsni, świerzbiące bolące nogi, dziwny ból głowy jakby spięcie w oczach i w czole blisko oczu, oczy są wrażliwe, ogólne spięcie mięśni i poddenerwowanie przez resztę dnia, poty w nocy. Oprócz tego przyjmuję seroxat ale wiem że ten lek nie ma akurat z tymi objawami nic wspolnego, ponieważ zmniejszenie jego dawki nie przynioslo zadnych złych objawów (z 1 tabletki dziennie zeszłam do 1 tabletki co 2 dni). Te opisane objawy pojawiły się w momencie gdy nie wzięłam trittico na noc (opisałam to mojemu psychiatrze po czym powiedział żebym brała 1/3 tabletki co drugą noc). Obecnie nie mam kontaktu z moim lekarzem dlatego proszę o pomoc! Czy te objawy to coś czym powinnam się martwić, są czyms groźnym dla mojego zdrowia? Czy kontynuować zalecenia mojego lekarza odnośnie przyjmowania leku? czego mogę się spodziewać? Dodam że do zalecen lekarza zaczelam się stosować niedawno. Kiedy i czy te objawy mogą mniej więcej ustąpić?
Szanowna Pani, do zaleceń warto się stosować, a w przypadku wątpliwości skorzystać z porady, przedstawiając lekarzowi prowadzącemu to co się dzieje. Trudno ocenić, czy wymienione przez Panią objawy wiążą się tylko i wyłącznie ze stosowanym leczeniem, czy też są to po prostu objawy nerwicowe, z powodu których podjęła Pani to leczenie. Warto zgłosić się na wizytę do psychiatry, by zaplanować dalsze postępowanie.

Dzień dobry. Zadaje Pani bardzo szczegółowe pytania na które trudno odpowiedzieć jednoznacznie nie badając Pani i nie znając całej historii choroby. Rzeczywiście w przypadku długotrwałego leczenia można sertagen przyjmować rzadziej tj raz na ok 2 dni, co do trittico jeżeli traktujemy go jako lek nasenny powinien być przyjmowany co noc. Pogorszenie snu w przypadku nie wzięcia trittico świadczy o tym, że lek ten jest jeszcze potrzebny. Wypadałoby się zastanowić czym są spowodowane tak długotrwałe zaburzenia snu i podjąć dalszą terapię w tym kierunku.
Pozdrawiam!
Wszelkie niepożądane objawy zgłasza się lekarzowi prowadzącemu. W przypadku jeżeli nie może się pani skontaktować ze swoim lekarzem mogę podjąć się kontynuacji leczenia. Zaznaczam jednak, że nie zaleca się zmiany lekarza, który już Panią zna i prowadzi. Proszę pamiętać, że trittico należy odstawiać powoli i WYŁĄCZNIE pod kontrolą lekarza psychiatry.
Ma Pani sporo pytań, na które bałbym się odpowiadać bez badania lekarskiego.Pomysł lekarz leczącego by lek przyjmować rzadziej, wydaje się dorzeczny. A dlaczego trzeba odstawiać Trittico? W tak małej dawce lek nie zagraża Pani zdrowiu a skoro jest skuteczny...? Mam nadzieję, że odzyska Pani kontakt z lekarzem leczącym i z nim przedyskutuje swoje wątpliwości.
Życzę zdrowia!