Objawem jakiej choroby jest zamykanie się oka?

3 odpowiedzi
Poszukuję pomocy dla mojego wujka. Od 6 lat prowadzone jest leczenie - na początku było to nieustanne mruganie oczami. Teraz doszliśmy do momentu, że prawe oko otwiera palcami. Od roku jest pod opieką neurologa i wstrzykują mu botulinę- jej działanie utrzymuje się przez 3 tygodnie i znów się stan pogarsza. Czy może to być jakieś schorzenie oczu? - Był u 4 okulistów miejscowych (Jarosław) - diagnoza, że musi się z tym pogodzić, bo nic się nie da zrobić.
Jeśli nie ma żadnych chorób okulistycznych, tylko sam blepharospasmus należy konsultować się z dobrym neurologiem ( zajmującym się iniekcjami botuliny ) i z psychiatrą.

Ciężko doradzić na odległość nie widząc pacjenta, zawsze można skorzystać z konsultacji u innego okulisty.
Obawiam się, że sprawa jest przegrana od strony okulistycznej: z opisu wygląda to na porażenie mięśnia dźwigacza powieki górnej i leczenie botuliną to jedno z wyjść, drugie to podwieszenie (operacyjne) powieki na mięśniu czołowym - efekt kosmetyczny wątpliwy, ale funkcjonalny bardzo dobry. Mam nadzieję , że dałem przydatną wskazówkę. Pozdrawiam.