Obawiam się że ze mną jest coś nie tak... Moja partnerka twierdzi że straciła do mnie zaufanie po ty

3 odpowiedzi
Obawiam się że ze mną jest coś nie tak... Moja partnerka twierdzi że straciła do mnie zaufanie po tym jak zaopatrzyłem się za długo w nastolatkę, dziewczynę syna jej przyjaciółki. Niestety nie widzę tego tak... Chociaż już sam niewiem jak było... Moja partnerka twierdzi że jak owa nastolatka weszła do pokoju to za gapiłem się na nią i nie było ze mną kontaktu... Niestety nie czuję tak tego ponieważ byłem tam i wiedziałem co robie, była to fakt nowa osoba, jak wszyscy ponieważ byłem tam pierwszy raz, więc mogłem po obserwować kto to i wogóle. Nie sądziłem że wyniknie z tego nieszczęście, problemy w relacji ponieważ teraz jestem traktowany jak facet który bez przerwy patrzy się na inne kobiety co gorsza na nastolatki. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe oblepianie ludzi ( kobiet) wzorkiem nie będąc tego świadom? Dodam iż mam 100 % pewności że nie byłem zainteresowany wyglądem owej dziewczyny. Sytuacje komplikuje fakt iż moja była dziewczyna miała podobne pretensje do mnie. Niewiem co się dzieje czy faktycznie mogą być jakieś zanurzenia z tym związane
To, co Pan opisuje, wydaje się być trudną sytuacją zarówno dla Pana, jak i dla Pana partnerki. Konflikty wynikające z różnic w percepcji i interpretacji zachowań mogą być bardzo stresujące i wpływać na zaufanie w związku.

Jeśli chodzi o Pana pytanie o możliwość „obserwowania ludzi (kobiet) wzrokiem nie będąc tego świadomym” – tak, jest to możliwe. Często ludzie obserwują swoje otoczenie nieświadomie, zwłaszcza w nowych sytuacjach, gdzie naturalną reakcją jest orientowanie się w przestrzeni i próba rozpoznania osób wokół. Jednak sposób, w jaki ta obserwacja jest postrzegana przez innych, może różnić się w zależności od kontekstu społecznego, kulturowego czy nawet osobistych doświadczeń i przekonań obserwujących.

Jeśli podobne sytuacje miały już miejsce w przeszłości i powodują konflikty w związkach, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Po pierwsze może Pan spróbować otwarcie porozmawiać z partnerką o swoich intencjach i o tym, jak Pan postrzega te sytuacje. Ważne jest, aby rozmowa była przeprowadzona w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wyjaśnienie swoich intencji i wysłuchanie jej obaw może pomóc w złagodzeniu napięć.

Ponadto choć jest Pan przekonany o swoich intencjach, czasami warto zastanowić się, czy można nieświadomie wysyłać sygnały, które są interpretowane przez innych w sposób, którego Pan nie zamierza. Refleksja nad swoim zachowaniem w różnych kontekstach może być pomocna.

Pomocne może być rozważenie konsultacji z psychologiem lub terapeutą, aby zgłębić, dlaczego podobne sytuacje powtarzają się i jak można na nie reagować w sposób, który będzie zdrowszy dla Pana i Pana związków. Terapeuta może również pomóc w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, które mogą się pojawić w takich sytuacjach.

Ważne jest, aby pamiętać, że budowanie zaufania w związku wymaga czasu i pracy obu stron. Otwartość na rozmowę i gotowość do rozwiązania problemów są kluczowe dla zdrowej i szczęśliwej relacji.

Szanowny Panie, rozumiem, że ta sytuacja jest dla Pana bardzo trudna i frustrująca. Ważne jest, abyśmy ją zrozumieli z różnych perspektyw. Choć Pan może mieć pewność co do swoich intencji, to jednak warto wziąć pod uwagę, jak Twoje zachowanie może być postrzegane przez innych, zwłaszcza przez bliską Ci osobę. Bycie świadomym swojego zachowania i jego potencjalnych konsekwencji może być kluczowe w budowaniu i naprawianiu relacji. Jeśli odczuwasz, że jesteś traktowany jak ktoś, kogo nie chcesz być, istotne jest zrozumienie, skąd te odczucia mogą się brać. Możliwe jest, że istnieją nieświadome wzorce zachowań, które wpływają na sposób, w jaki inni Ciebie postrzegają. Psychoterapia bądź konsultacja psychologiczna może być pomocna w odkrywaniu tych wzorców i pracowaniu nad nimi, abyś mógł lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje. Ponadto, ważne jest również otwarte rozmawianie z partnerką, by wspólnie zrozumieć perspektywy obu stron i znaleźć sposoby na budowanie wzajemnego zaufania i zrozumienia. Pozdrawiam Szymon Wojczakowski

Sugeruję wizytę: Bezpłatna konsultacja wstępna - telefoniczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień Dobry,
zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie