O czym może świadczyć podniesiony poziom kwasu foliowego mój wynik to 27,8 ng/ml a norma to 3,10 - 1
1
odpowiedzi
O czym może świadczyć podniesiony poziom kwasu foliowego mój wynik to 27,8 ng/ml a norma to 3,10 - 17,50 ng/ml. Badanie było robione pod kątem wypadania włosów garściami od długiego czasu, czy może to mieć związek ?
Dzień dobry, opisany przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z dermatologiem i trychologiem. Wizyta zacznie się od wyczerpującego, szczegółowego wywiadu, w którym będą zawarte wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia, diety, stylu życia, pielęgnacji skóry głowy i łodygi włosa. Przed pierwszą konsultacją zalecam, aby przygotować najbardziej aktualne wyniki morfologii krwi, badania poziomu hormonów, oraz wyniki badań stężenia minerałów i witamin w organizmie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe, przy pomocy specjalistycznego sprzętu trychologicznego, jakim jest kamera trychologiczna. Specjalista obserwuje i opisuje stan skóry głowy, ujścia mieszków włosowych i łodygi włosa. Ponadto dermatolog/trycholog może przeprowadzić pull-test, polegający na pociąganiu włosów i określeniu ich stanu na podstawie ilości tych, które wypadły. Po badaniu zostanie dobrany odpowiedni sposób leczenia, oraz pielęgnacja domowa.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam w środę byłam u dentysty miałam duży ubytek w zębie ząb został zaplombowany lekarz powiedział że w razie bolu zęba trzeba wykonac leczenie kanałowe dwa dni po zaplombowaniu ząb wogule nie bolał dziś w nocy obudził mnie ból do terez czuje tego zęba czy to może być spowodowane nadwrażliwością…
- Mam pytanko, od dwóch nocy wstaję po 5 razy na oddawanie moczu(nic mnie nie boli, ilość moczu normalna), a w dzień sikam z normalną częstotliwością. Zażywam Furagin, czy to pomoże i jaka może być przyczyna takiej zmiany(skończyłam 60 lat)?
- Witam,mam problem z wielka potrzeba uprawiania seksu i, dłuższą masturbacja,,(Może trochę natretna). podczas seksu czuje się, jakbym żyła w innym świecie, jak pojawiają sie jakieś problemy to pierwsza moja myślą jest seks który pozwala mi zapomomiec o wszystkim,, Czy to jest normalne,??
- Moje 2.5 letnia córka ma czerwone zmiany na policzkach od kilku miesięcy i nie możemy ich wyleczyć co to może być?
- Od 2 lat biorę IPP40 rano na godzinę przed tabletka na nadciśnieni brać czy mogę z niej zrezygnować ,jestem po zawale i po szpitalu dostałam takie zalecenia ,ale nikt mi nie powiedział jak długo to brać ,a teraz czytam o skutkach ,mnie zaczął boleć żołądek i mam uczucie ciągłego wzdęcia po jedzeniu
- Dzień Dobry Od dwóch tygodni moje trzylenie dziecko ma wysypkę oraz bardzo się drapie (najgorzej w godzinach nocnych oraz przed spaniem). Został odrobaczony, przyjmował różne leki na alergie (wcześniej nigdy nie mial), generalnie nie pomagają zbyt wiele. Doktor rodzinna stwierdziła że może to…
- Witam jaka jest % skuteczność usuwania keloidów z użyciem zastrzyków sterydowych z połączeniem z zabiegiem laserem frakcyjnym ? Jak to wygląda dla radioterapii powierzchniowej - czy taki zabieg jest bezpieczny i popularny ? Pozdrawiam
- Syn ma 18 lat ,wiem jest pełnoletni . Wychowywałam go sama jednak od roku mieszka z tata ,ma więcej swobody i spróbował już jakiś narkotyków . Teraz już był spokój pozdawał egzaminy maturalne .Poznał dziewczynę i podejrzewam ,ze jej wpływ i towarzystwo jest niezbyt . Odsunął się ode mnie gdyż…
- Córka 2.5 roku od 2 mc ma wdonisty katar, czasem gesty przezroczysty. Podaje jej Rupagin 2.5 ml od miesiaca i nie widze poprawy. Farmaceuta dal nam Otrivin 0.5 mg 3 razy dziennie. Stosowalismy 7 dni i byla poprawa, katar sie wyciszyl, niestety po odstawieniu kropli po 2 dniach znow powrocil.…
- Witam, dzisiaj bawiłem się gumową rurką i wkładałem ją sobie w penisa aż do pęcherza moczowego i zauważyłem trochę krwi przy wyjmowaniu. Rana się szybko zagoi? Nie zagraża to zbytnio zdrowiu?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.