Nowotwór złośliwy pęcherzyka żółciowego,progresja

4 odpowiedzi
10.2016 nowotwór złośliwy pęcherzyka żółciowego po usunięciu laparoskopowym 11.2016 wycięcie loży po pęcherzyku ,od 12.2016 do 05.2017 chemioterapia co 2 tygodnie ,cały czas wyniki krwi dobre 06.2017 tk jamy brzusznej dobre bez cech meta 10.2017 badanie kontrolne marker wysoki CEA = 2174 , a tk jamy brzusznej:progresja węzłowa ,powiększone węzły chłonne okołoaortalne do 13 mm w okolicy naczyń nerkowych. Boję się co mnie czeka ? czy znów chemia ? czy mozna to jakoś powstrzymac ? Za kilka dni czeka mnie wizyta w poradnii chemioterapii ,nie moge spac ,boje sie uslysze ze nie mozna mi pomóc ...wlasnie skonczylam 60lat ,przepracowałam 41 lat czekalam na emeryture i wreszcie spokojne zycie.
D.G.
Jakie było zaawansowanie choroby w/g klasyfikacji TNM ? Jaką operację oprócz wycięcia loży pęcherzyka wykonano? Jeśli stopień zaawansowania przekracza T2 i/lub zajęte były węzły chłonne (N1) to obawiam się, że na obecnym etapie może nie być skutecznego leczenia chirurgicznego.

Dzien dobry

Mysle ze lekarz prowadzacy onkolog kliniczny zaproponuje Pani leczenie

Dużo zdrowia
Dr Szczęśniak
Szanowna Pani,
sugeruję konsultację w Centrum Onkologii w Warszawie. Sytuacja jest bardzo poważna i nie na wymianę informacji tą drogą.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Dzień dobry,
niestety sprawa nie wygląda dobrze. Biorąc pod uwagę obraz TK pewnie uzupełniłbym diagnostykę o PET. Jeżeli sytuacja się potwierdzi niestety pozostaje tylko chemioterapia.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski