Nosze aparat od 6 lat. Moją wadą był 3 ząb, który trzeba było odkryć ponieważ nie wyszedł, a następn

1 odpowiedzi
Nosze aparat od 6 lat. Moją wadą był 3 ząb, który trzeba było odkryć ponieważ nie wyszedł, a następnie przeciągnąć do łuku. Łuk całkowicie się skrzywił, zęby nie są symetryczne z dołem a przesunięte o cały jeden ząb w prawo. Do tego górny łuk (bo to na nim mam aparat) jest pod kątem. Po jednej stronie zęby są niżej po drugiej wyżej. Nie wiem co mam robić, uważam że 6 lat to przesada choć czytałam o przypadkach 7 czy 8 letnich. Nikt nie chce mnie przyjąć żeby kontynuować leczenie. Co powinnam zrobić? Ściągnąć aparat i wyleczyć zęby, które w obecnej chwili są bardzo popsute i się ruszają, czy czekać aż w końcu to się naprostuje? Od dwóch lat trójka jest już na swoim miejscu a zęby minimalnie zmniejszyły tę nierówność, ale wciąż są pod kątem i naprawdę to widać. Pogodziłam się z tym, że nie będą symetryczne z dołem, ale strasznie przeszkadza mi to, że gdy się uśmiecham po jednej stronie widać więcej zębów a po drugiej są bardziej schowane w dziąśle. Moje pytanie brzmi czy ściągnąć aparat i leczyć zęby czy wciąż czekać? W jednym z filmów jakie znalazłam dziewczyna, która nosiła aparat 7 lat dowiedziała się od innego ortodonty, że była bliska temu by dorobić się paradontozy. Moje zęby były wysuwane i wsuwane a teraz się ruszają. Był okres kiedy bardzo mocno się ruszały, nieco się to zmniejszyło, ale nie zniknęło.
Błagam o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić. Każdy inny ortodonta zwyczajnie mnie odrzucał, nikt nie chce mi pomóc, a ja nie wiem co mam robić.
Witam
noszenie aparatu nie jest przeciwskazaniem do leczenia zębów więc proponuje udać się do stomatologa i zacząć od leczenia skoro zęby są w kiepskim stanie. Proponuję też porozmawiać ze swoim obecnym ortodontom jak on zapatruje się na dalsze leczenie.Jeśli on nie jest w stanie dalej Pani pomóc to powinien pokierować Pania dalej do kogoś innego .

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Monika Rosa

Monika Rosa

Stomatolog, Ortodonta

Piaseczno

umów wizytę
Aleksandra Didik

Aleksandra Didik

Stomatolog, Ortodonta

Konstancin-Jeziorna

umów wizytę
Marta Gawlik-Maj

Marta Gawlik-Maj

Ortodonta, Stomatolog

Wrocław

umów wizytę
Anna Opoka

Anna Opoka

Ortodonta

Ruda Śląska

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 31 pytań dotyczących: aparaty stałe

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.