Nigdy nie miałam orgazmu

2 odpowiedzi
Witam,
Mam 29 lat i jestem kobietą. Jak w temacie - nigdy nie miałam orgazmu, Lekarz ginekolog stwierdził tyłozgięcie macicy, czy może to mieć wpływ? Seks zawsze kojarzy mi się z czymś długo oczekiwanym, przyjemnym, ale i z zawodem, bo nigdy nie mogę osiągnąć tego, na co kobieta czeka. Wraz z mężem próbujemy już od kilku lat coś zmieć w sferze seksualnej, ale niestety nie ma żadnej poprawy.. Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś osiągnę orgazm, czy "mam taką naturę", że nie będzie mi to dane..? Czy mogłabym prosić o jakąś radę, opinię..?
Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Anna
witam,
kobieca seksualność jest bardzo wyjątkowa, inna niż męska. Kobiety uczą się nieco dłużej swojej seksualności. Orgazm ma natomiast wiele obliczy. Kobieta potrzebuje nauczyć się swojej cielesności, swoich reakcji. Udany seks nie musi być jednoznaczy z orgazmem. Ppowinien natomiast zaspokajać takie potrzeby jak bliskość, zaufanie aby kobieta mogłą uznać stosunek za satysfakcjonujący z orgazmem lub bez. Aby móc lepiej Pani pomóc zapraszam na konsultację, gdzie podczas pierwszych spotkań zbieram dokładny wywiad seksuologiczny aby dostosować plan terapeutyczny do konkretnego przypadku, konkretnej historii. Poczucie własnej wartości kobiety I śiadomość własnego ciała są bezpośrednio związane ze zdolnością do szczytowania. Można się tego nauczyć. Pozdrawiam I zapraszam na wizyte.

Szanowna Pani
wiele kobiet nie osiąga orgazmu pochwowego. Orgazm można osiągnąć również poprzez stymulację łechtaczki. Nie napisała Pani nic o tym czy się masturbuje. Jeśli orgazmu nie miała Pani podczas stymulacji łechtaczki, zalecam samodzielne poeksperymentowanie z własnym ciałem by poznać jego możliwości. Natomiast jeśli orgazmu nie ma tylko podczas penetracji, może to być wynikiem anatomii Pani i Pani męża. W pozycji klasycznej możliwe jest osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację łechtaczki wzgórkiem łonowym mężczyzny. Możecie Państwo poeksperymentować z odpowiednim ułożeniem względem siebie w tej pozycji. Pozdrawiam