NIEZNANA ETIOLOGIA CHOROBY- STAN ZAPALNY Z NIEZNANEGO ŹRÓDŁA

1 odpowiedzi
Mam pytanie, na które lekarze w Polsce nie potrafią znaleźć odpowiedzi od 1,5 miesiąca czasu. Zaczne od tego że mama ma wymieniona zastawke aortalna w sercu, od 2 lat - tutaj wszystko dobrze funkcjonuje, badania sa okej- typu echo przelykowe , wykluczone IZW, z sercem jest okej. W szpitalu w Bydgoszczy leżała miesiąc czasu ze złymi wynikami krwi, hemoglobina 8, leukocyty 16 000- 17 000 tys , plytki krwi prawie 800, pozniej granulocyty kwasochlonne 78, ciągły stan zapalny CRP 240 , OB 120, WYNIKI SZPIKU biopsja opisana w Szpitalu w Pile że jest okej, badania typu: gasteroskopia OKEJ, jama ustna, zeby zdjecia robione zadnego stanu zapalnego, RTG klatki piersiowej okej, pluca okej, pozniej usg z kontrastem jamy brzusznej rowniez OKEJ, rezonans klatki piersiowej tez okej, usg wezlow chlonnych rowniez w porzadku, masa badań, piszę dalej badania z krwi na posiew czy jest jakas bakteria czy wirus ZADNYCH, USG piersi wszystko okej, Badane rowniez byly pachwiny, pachy, Konsultacje jakie przeszla to neurologiczne,ginekologiczne, larynogologiczne NOS-okej, Dentysta rowniez odwiedzil mame - zero zastrzeżeń, LEKI jakie mama dostawala przez miesiac czasu w Szpitalu w Bydgoszczy, Edicin, gentamecyna, rifampicyna - wszystko na serce bez sensu, pozniej ogolny antybiotyk tez silny bakteriobojczy zalecany przez hematologow rowniez nie przyniosl rezultatow. WYNIKI CRP OB , PLYTKI KRWI, HEMOGLOBINA i inne rowniez zle , nie poprawiaja się do Dnia dzisiejszego , odwiedzilysmy rowiez hematologa w PILE, powiedzial ze ucieka zezalo ,wynik zelaza mama miala 9, i nie wie jaka choroba jest przyczyna, teraz zalecila rowniez kolanoskopie , bo uwazaja ze skoro nigdzie nie ma to musi byc w jelitach. mama majac 64 lata miala robione 3 razy kolanoskopie i zawsze bylo okej . Dzis po wizycie u swojego rodzinnego lekarza, stwierdza ze gdzies jest ukrywa choroba KRWI, mamie bialaczke, szpiczaki wykluczyli, bo doktor uwaza ze p0rzez 1,5miesiaca czasu taki stan zapalny nie utrzymuje sie bez powodu razem z tymi wynikami krwi, Prosze kogos , doswiadczonego o pomoc, o nakierowanie gdzie mam sie udac, przyjad na wizyte z mama jak najszybciej . jestem bezradna. do tego Mama ma utrzymujaca sie gorazczke 38-39 stopni od czasow szpitala, czyli miesiac temu,. do tego slabnie,mdleje , jest senna , w nocy ma poty
jestem bezradna i blagam o pomoc , wspomne ze serce miala operowane przez prof Bochenka, dwa lata temu w Katowicach , gdzie jeszcze wtedy tam operowal, wiec zrobione to bylo niesamowicie precyzyjnie.
niestety na podstawie takiego mało precyzyjnego opisu i rzucanych wyników badań trudno mi ocenić co jest przyczyną takiego stanu Pani mamy... być może w badaniach były małe odstępstwa które mogą tłumaczyć całą sprawę... rzeczywiście mama ma podwyższone wykładniki stanu zapalnego. nie wiem co oznaczają granulocyty kwasochłonne 78? 78%...? podejrzana jest utrzymująca się gorączka... zawsze podejrzane jest serce - czy to nie jest infekcyjne zapalenie wsierdzia? niska hemoglobina również może wynikać z przewlekłego stanu zapalnego ale tak niski poziom również prawdopodobnie wynika też z utraty żelaza... jeżeli granulocyty kwasochłonne są bardzo wysokie /78%/ to może też to być choroba hematologiczna polegająca na nadmiernej produkcji tych granulocytów - jeśli jest to 7,8% tych eozynofili /granulocytów kwasochłonnych/ to w grę mogą wchodzić alergia lub pasożyty... w każdym razie pacjentka wymaga dobrej diagnostyki raz jeszcze. zawsze może też podejrzewać chorobę reumatyczną /autoimmunologiczną/...
raz jeszcze szpital i szukać...
pozdrawiam. MK