Niezdiagnozowana choroba, do jakiego specjalisty się udać?

2 odpowiedzi
Witam! Moje problemy zaczęły się około dwóch lat temu, z nieznanej przyczyny nagle pojawiły się takie dolegliwości jak:
suchość w ustach, suchość oczu, uczucie blokady w nosie, uczucie walącego serca (głównie o poranku) zaparcia, uczucie blokady w przełyku (momentami, gdy zjem za dużo, czuję jakby treść zalegała mi w przełyku i np. przy lekkim spięciu wraca do jamy ustnej), duża senność, dreszcze(głównie o poranku, nie pomaga nawet gruba warstwa kocy), a także wzmożona potliwość. Dodam, że od dziecka cierpię na wodonercze prawostronne, jednak aktualnie jest ono w stanie nie wymagającym leczenia.
Badania, które wykonałem (wszystkie wyszły poprawnie, w normach laboratoryjnych oraz żaden lekarz u którego byłem nie stwierdził nieprawidłowości):
-Morfologia z rozmazem,
-testy wątrobowe,
-testy na choroby HIV, HBV,
-gastroskopia
-kolonoskopia
-badanie ANA
-TSH, FT3, FT4, Anty-TPO
-Witamina D3 (tutaj był lekki brak 21 j. na granicę 30-80j.)
-wymaz gardła,
-Białko c-reaktywne
-OB
-badanie ogólne moczu
-badanie kału (wykryto citrobacter freundi w nieznacznej ilości - odbyło się leczenie antybiotykiem, bakteria zniknęła, ale objawy nie)
-badanie na pasożyty w kale,
-prześwietlenie rtg klatki piersiowej, kręgosłupa,
-usg brzucha (od 5-6 lat nad pępkiem mam jakby kulkę, lekarze myśleli, że to przepuklina, jednak przy usg widać, że struktura jamy brzusznej jest nienaruszona, a guzek ten jest jakby pomiędzy skórą, a jamą brzuszną, kazali go obserwować w razie gdyby rósł)
Lekarze, których odwiedziłem:
-gastrolog(dwóch różnych),
-internista
-reumatolog
Żaden z lekarzy nie mógł znaleźć punktu odniesienia na wykonywanie dalszych badań, stąd pojawia się moje pytanie. Jakiego lekarza powinienem odwiedzić? W jakim kierunku najprawdopodobniej znajdę diagnozę? Jakie badania wykonać?
Mam 20 lat, starałem się nie myśleć o objawach i jakoś żyć, jednak są one naprawdę uporczywe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
Suchość oczu i zatkany noc mogą sugerować alergię. Możliwe, że i objawy z przewodu pokarmowego są tego skutkiem. Proponuje badanie w kierunku alergii (włącznie z alergenami pokarmowymi)

Może ma Pan zespół suchości.Proponuję zgłosić się do okulisty , laryngologa i na koniec do reumatologa tylko do innego.
pozdrawiam Czesław Drozd