Nieustępujący ból w jelitach oraz w klatce piersiowej.

3 odpowiedzi
Od ponad 2 miesięcy męczą mnie bóle brzucha, zazwyczaj tuż poniżej pępka ale czasami też po bokach. Bóle zazwyczaj nasilają się po posiłkach, szczególnie jeśli zjem coś ciężkostrawnego, ale występują też czasami w nocy lub nad ranem. Oprócz tego czegokolwiek bym nie zjadł, nawet kromkę suchego chleba, doskwierają mi bardzo częste gazy o nieprzyjemnym zapachu (nawet co 1-2 minuty). Oprócz tego od około miesiąca mam bóle w klatce piersiowej, bóle są bardzo słabe ale są i dają o sobie znać co jakiś czas. Byłem już 2 razy u internisty oraz wykonałem szereg badań:
- badania krwi: w normie
- mocz: w normie
- USG jamy brzusznej: w normie
- EKG, EKG wysiłkowe, echo serca: w normie
- jednokrotne badanie na obecność pasożytów: nie stwierdzono

Lekarz internista przepisał mi leki na zmniejszenie ilości kwasów w żołądku oraz lek przeciwbólowy i przeciwzapalny na bóle w klatce piersiowej. Niestety stosowanie leków nie pomaga.

Gdzie powinienem się udać, do jakiego specjalisty i jakie badania wykonać (gastroskopię czy kolonoskopię?) Czy to prawda że badanie na pasożyty powinno być wykonane z 3 próbek? Czy ktoś może polecić gdzie w Warszawie najlepiej wykonać kompleksowe badania które pomogą w identyfikacji choroby?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Polecam wizytę u gastroenterologa.

Alab dobrze robi
zespół CardioTeam.pl
Witam serdecznie,
Zapraszam do Centrum Zdrowej Skóry na wizytę.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski