Nieustający ból nóg

8 odpowiedzi
Od wielu miesięcy bolą mnie nogi. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Bolą uda i ból promieniuje do kolan i pośladków. Do tego dochodzi dretwienie i zaburzenie czucia. Wchodzenie po schodach wiąże się z potwornym bólem przeszywajacym i wykrecajacym, mięśnie mdleja i mam wrażenie, że bolą mnie również kości. Żeby wejść na drugie piętro odpoczywam po drodze 6-8 razy siadając na schodach. Od 3 miesięcy robię różne badania i odwiedzam lekarzy. Najpierw chirurg naczyniowy, po wykonaniu usg tętnic stwierdzil duże zmiany miażdżycowe, przepisał polocard, tulip i agapurin. Mam to jeść, dużo chodzić i "będzie dobrze". Nie mogę dużo chodzić bo ból nie pozwala mi chodzić wcale. Leki jem ale nie jest lepiej. Pomyślałam więc że może mam problemy ortopedyczne. Zrobilam rtg kręgosłupa - stwietdzono dyskopatie. Zaliczyłam zabiegi u fizjoterapeutow: masaż, laser, prądy tens i ultradźwięki. Czulam się nadal źle. Wybrałam się więc do lekarza ortopedy. Niestety mimo iniekcji kolagenu w kręgosłup poprawy nadal nie było jeśli chodzi o nogi. Zrobiłam więc jeszcze rezonans ls. Wynik skonsultowalam z lekarzem, który zdecydowanie stwierdził, że moje dolegliwości nie pochodzą od kręgosłupa. Jestem bezradna, coraz częściej siada mi psycha, nie mogę spać i mam napady panicznego strachu. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Gdzie szukać pomocy. Czy to możliwe żeby tak potworne były bóle z powodu miażdżycy.
Konieczna jest wizyta u chirurga naczyniowego i ponowna ocena ukrwienia kończyn dolnych. Miażdżyca blokuje przepływ krwi do nóg i powoduje ich niedokrwienie - jak najbardziej może dawać bardzo silne dolegliwości bólowe uniemożliwiające chodzenie, a nawet bóle nocne. Jeśli zostaną wykluczone problemy naczyniowe i ortopedyczne, w dalszej kolejności proponowałbym konsultację reumatologiczną.

Witam
Najprawdopodobniej ma Pani dolegliwości związane z układem naczyniowym oraz zmianami zwyrodnieniowymi lub dyskopatią. Jeżeli stwierdzone przez chirurga naczyniowego zmiany dotyczą tętnic biodrowych i dystalnego odcinka aorty dolegliwości mogą tak wyglądać.
W chromaniu przestankowym w tej chwili skutecznymi lekami u części pacjentów jest cilostazol lub naftydrofuryloxalat. Zazwyczaj nie są one skuteczne przy zmianach miażdżycowych obejmujących aortę i tętnice biodrowe.
Pozdrawiam
Proszę wykonać konsultację naczyniową z dopplerem tętnic i żył, wtedy wykluczy się lub potwierdzi problem naczyniowy.
Myślę ,że to sa objawy miażdżycy uogólnionej.
Szanowna Pani, tak bóle miażdżycowe mogą być bardzo silne, choć zazwyczaj w bardzo głębokim niedokrwieniu (krytyczne niedokrwienie). Silne bóle kk. dolnych mogą być wynikiem sumowania się bólu z kręgosłupa i miażdżycy jak i też innych przyczyn. Nie napisała Pani co jest opisane w USG doppler - czy są odcinki niedrożne, czy tylko silnie uwapnione.
Jeśli jest niedrożność można zastanowić się czy są wskazania do leczenia zabiegowego i jaką ew. operację zrobić.
Z wyrazami szacunku
Witam Panią, prawdopodobnie ma Pani złożony problem, dolegliwości bólowe mogą nakładać się z kilku stron, miażdżyca, dyskopatia, trudno radzić na odległość nie znając pełnych wyników badań i nie widząc przede wszystkim Pani. Może rozwiązaniem byłaby wizyta z wynikami badań. Pozdrawiam
Z opisu dolegliwości wynika, że problem jest złożony. Miażdżyca może być jedną z potencjalnych przyczyn pani problemu.
Czy bóle pojawiają sie podczas chodzenia? Czy są zminy na skorze? Warto jeszcze raz wykonać badanie lekarskie.