Od wielu miesięcy bolą mnie nogi. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Bolą uda i ból promieniuje do kolan i pośladków. Do tego dochodzi dretwienie i zaburzenie czucia. Wchodzenie po schodach wiąże się z potwornym bólem przeszywajacym i wykrecajacym, mięśnie mdleja i mam wrażenie, że bolą mnie również kości. Żeby wejść na drugie piętro odpoczywam po drodze 6-8 razy siadając na schodach. Od 3 miesięcy robię różne badania i odwiedzam lekarzy. Najpierw chirurg naczyniowy, po wykonaniu usg tętnic stwierdzil duże zmiany miażdżycowe, przepisał polocard, tulip i agapurin. Mam to jeść, dużo chodzić i "będzie dobrze". Nie mogę dużo chodzić bo ból nie pozwala mi chodzić wcale. Leki jem ale nie jest lepiej. Pomyślałam więc że może mam problemy ortopedyczne. Zrobilam rtg kręgosłupa - stwietdzono dyskopatie. Zaliczyłam zabiegi u fizjoterapeutow: masaż, laser, prądy tens i ultradźwięki. Czulam się nadal źle. Wybrałam się więc do lekarza ortopedy. Niestety mimo iniekcji kolagenu w kręgosłup poprawy nadal nie było jeśli chodzi o nogi. Zrobiłam więc jeszcze rezonans ls. Wynik skonsultowalam z lekarzem, który zdecydowanie stwierdził, że moje dolegliwości nie pochodzą od kręgosłupa. Jestem bezradna, coraz częściej siada mi psycha, nie mogę spać i mam napady panicznego strachu. Nie pomagają żadne leki przeciwbólowe. Gdzie szukać pomocy. Czy to możliwe żeby tak potworne były bóle z powodu miażdżycy.
dr n. med. Andrzej Popow
dr n. med. Andrzej Popow
Chirurg, Chirurg naczyniowy, Proktolog
Hajnówka
Myślę ,że to sa objawy miażdżycy uogólnionej.

dr n. med. Wawrzyniec Jakuczun
dr n. med. Wawrzyniec Jakuczun
Chirurg, Chirurg naczyniowy
Warszawa
Szanowna Pani, tak bóle miażdżycowe mogą być bardzo silne, choć zazwyczaj w bardzo głębokim niedokrwieniu (krytyczne niedokrwienie). Silne bóle kk. dolnych mogą być wynikiem sumowania się bólu z kręgosłupa i miażdżycy jak i też innych przyczyn. Nie napisała Pani co jest opisane w USG doppler - czy są odcinki niedrożne, czy tylko silnie uwapnione.
Jeśli jest niedrożność można zastanowić się czy są wskazania do leczenia zabiegowego i jaką ew. operację zrobić.
Z wyrazami szacunku

dr n. med. Marcin Śledź
dr n. med. Marcin Śledź
Chirurg naczyniowy, Chirurg
Szczecin
Witam
Najprawdopodobniej ma Pani dolegliwości związane z układem naczyniowym oraz zmianami zwyrodnieniowymi lub dyskopatią. Jeżeli stwierdzone przez chirurga naczyniowego zmiany dotyczą tętnic biodrowych i dystalnego odcinka aorty dolegliwości mogą tak wyglądać.
W chromaniu przestankowym w tej chwili skutecznymi lekami u części pacjentów jest cilostazol lub naftydrofuryloxalat. Zazwyczaj nie są one skuteczne przy zmianach miażdżycowych obejmujących aortę i tętnice biodrowe.
Pozdrawiam

dr n. med. Tomasz Ciąćka
dr n. med. Tomasz Ciąćka
Chirurg naczyniowy, Chirurg, Flebolog
Warszawa
Witam Panią, prawdopodobnie ma Pani złożony problem, dolegliwości bólowe mogą nakładać się z kilku stron, miażdżyca, dyskopatia, trudno radzić na odległość nie znając pełnych wyników badań i nie widząc przede wszystkim Pani. Może rozwiązaniem byłaby wizyta z wynikami badań. Pozdrawiam

dr n. med. Andrzej Lekstan
dr n. med. Andrzej Lekstan
Chirurg, Chirurg naczyniowy, Flebolog
Katowice
Proszę wykonać konsultację naczyniową z dopplerem tętnic i żył, wtedy wykluczy się lub potwierdzi problem naczyniowy.

lek. Michał Leśniak
lek. Michał Leśniak
Chirurg, Chirurg naczyniowy, Lekarz w trakcie specjalizacji
Bielany Wrocławskie
Konieczna jest wizyta u chirurga naczyniowego i ponowna ocena ukrwienia kończyn dolnych. Miażdżyca blokuje przepływ krwi do nóg i powoduje ich niedokrwienie - jak najbardziej może dawać bardzo silne dolegliwości bólowe uniemożliwiające chodzenie, a nawet bóle nocne. Jeśli zostaną wykluczone problemy naczyniowe i ortopedyczne, w dalszej kolejności proponowałbym konsultację reumatologiczną.

dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski
Flebolog, Chirurg naczyniowy, Chirurg
Gdynia
Z opisu dolegliwości wynika, że problem jest złożony. Miażdżyca może być jedną z potencjalnych przyczyn pani problemu.

dr n. med. Adam Kukliński
dr n. med. Adam Kukliński
Chirurg naczyniowy
Radom
Czy bóle pojawiają sie podczas chodzenia? Czy są zminy na skorze? Warto jeszcze raz wykonać badanie lekarskie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.