nieszczęśliwe dzieciństwo, toksyczny związek

1 odpowiedzi
nieszczęśliwe dzieciństwo, toksyczny związek
Witam,może zacznę od tego że pochodzę z patologicznej rodziny, matka oddała mnie do babci, w ogóle się mną nie interesowała,porzuciła mnie, ojca widziałam kilka razy w życiu, to alkoholik ,
natomiast w domu w którym mieszkałam całe życie czyli z babcia i dziadkiem, przezywałam piekło, codzienne awantury które wszczynał , teksy np "siedz cicho i udawaj ze nie ma, bo wylecisz stąd ", wyzwiska codzienne na prawdę wyzwiska strasznej treści "ty pijusie, , czarny diable, śmieciu" i inne.. . nie miałam nawet własnego pokoju , codziennie zyłam w ogromnym stresie, co teraz skutkuje ciezka nerwica , nikt sie mna i nie interesował, zadna ciotka wujek nikt mi nie pomógł, teraz jestem bardzo zalękniona , uciekam od ludzi, nie mam poczucia własnej wartości, nie potrafie nawiazywac kontaktow, nie mam znajomcyh, czuje sie bardzo samotna i opuszczona i zagubiona, ponadto od 16. roku zycia jestem w zwiazku i mieszkam z chłopakiem, ktory niestety tworzy toksyczny zwiazek , jest bardzo wybuchowy i nerwowy, on jest alkoholikiem, czesto pije i wtedy robi awantury, wyzywa mnie , wymysla jakies oskarzenia, kontroluje,sprawdza sms-y, skrzynke na portalu spol., ciagle uwaza ze go zdradzam, nie pozwala mi miec kolezanek, moja przyjaciolke raz zwyzywał sms-owo, i potem nie chiala kontaku miec ze mna, On niby chce zaczac terapie alkoholowa ale jakos sie nie udaje mu to, czuje sie nieszczesliwa , nie wiem po ciagne ten zwiazek, chyba zeby poczuc sie bezpieczniej... wpadłam z pod deszczu pod rynne niestety,
tak jak wyzej wspomnialam mam nerwice ,depresje , lecze sie psychiatrycznie , chodze od dwoch miesiecy na terapie behawioralna-poznawcza ale niezbyt mi to pomaga poniewaz nie dotyka przeszlosci, a to w niej doszukuję skutków obecnego życia, teraz chcę zacząc terapie DDD/DDA, czy mi pomoże?
Witam,
Z tego co Pani pisze zrobiła Pani już duży krok w celu podniesienia jakości swojego życia. Zdecydowała się Pani na pomoc lekarza psychiatry i rozpoczęła terapię. Warto o swoich przemyśleniach i spostrzeżeniach odnośnie efektów terapii poznawczo- behawioralnej porozmawiać z obecnym terapeutą i wspólnie znaleźć źródło niespełnionych oczekiwań.
Terapia DDA jest to przede wszystkim pomoc w zakresie nazwania i uporządkowania trudnych przeżyć z dzieciństwa, szerszego zrozumienia tej sytuacji oraz pozbycia się ponoszenia odpowiedzialności za emocje i decyzje innych osób. Terapia syndromu DDA to proces, który wymaga zaangażowania emocjonalnego i czasowego. Jeżeli jest Pani na to gotowa to jak najbardziej warto spróbować.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała - Michna