Niestety dotkną mnie problem trądziku, mam 16 lat i moją twarz wygląda fatalnie. Jestem osobą która

2 odpowiedzi
Niestety dotkną mnie problem trądziku, mam 16 lat i moją twarz wygląda fatalnie. Jestem osobą która nie toleruje laktozy, przez co przeszłam przez długie leczenie u wielu specjalistów, między innymi u endokrynologa , były podejrzenia pewnych zaburzeń hormonalnych, ponieważ zawsze byłam bardzo drobna , niska i szczupła. Jednak po zrobieniu wielu badań okazało się że na tym polu jestem całkiem zdrowa , wtedy również miałam ogromny problem z trądzikiem, lekarz stwierdził że nie jest on związany z hormonami. Czekając na wizytę u dermatologa panstwowego wybrałam się do dermatologa panstwowego, przepisywał mi prze różne maści , żele , antybiotyki, działało na mnie to fatalnie , z każdym antybiotykiem czułam się coraz gorzej , moje problemy z jelitami się nasilały, często miewałam jakieś biegunki , było mi nie dobrze , ostatnią maścią jaką miałam był klimdacin t w żelu. Działała o na na mnie źle , wysuszyła mi skórę, która piekła i swędziala , pryszczy było coraz więcej , takich drobnych pod skórą, obecnie całe moje policzki pokrywają pryszcze , w większość są takie pod skórne i drobne . Nie mam pojęcia co mam robić a wizytę u dermatologa mam dopiero w grudniu , często wymieniam pościel , ręcznik którym wycieram twarz z regularnie ją myje i piję dużo wody , z racji tego że nie toleruje laktozy mam też zdrową dietę , zażywam witaminę D dodatkowo jesienią, zimną i wiosną. Czy może mają Państwo jakieś rady które mi mogą pomóc ?
Konieczna jest wizyta u dermatologa - bez zbadania pacjenta nie jest możliwa właściwa modyfikacja leczenia dermatologicznego oraz weryfikacja zasad które Pani stosuje odnośnie pielęgnacji skóry twarzy.

Witam Panią
Jedynym lekiem, który daje szansę na trwałe wyleczenie z trądziku jest izotretinoina stosowana doustnie. Proszę zapytać dermatologa o więcej szczegółów dotyczących tego leczenia.
Pozdrawiam!
Dr ARW