Niespodziewane krwawienie

7 odpowiedzi
Stosuję krążki dopochwowe Nuvaring. Ze względu na wyjazd, założyłam kolejny krążek bez 7-dniowej przerwy. Powinnam go wyjąć w piątek, czyli za 5 dni (dzisiaj jest niedziela). Przez ostatnie kilka dni plamiłam i wiem, że taki mógł być skutek uboczny noszenia krążków bez przerwy. Wczoraj zaczęłam krwawić i dzisiaj jest to już na tyle silne, że musiałam założyć podpaskę, czuję też delikatny ból z podbrzuszu tak jak przy normalnej miesiączce.
Czy to jest powód do niepokoju? Czy takie nieplanowane krwawienie może się zdarzyć podczas noszenia krążka? Czy powinnam go normalnie wyjąć w piątek? Czy jego skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana? Co może być przyczyna?
Dziękuję za pomoc
Witam. Jeśli znacznie skróci się przerwę w stosowaniu systemu terapeutycznego dopochwowego (na przykład do 3 dni lub krócej), w tym czasie krwawienie z odstawienia może nie wystąpić wcale. W czasie stosowania następnego systemu terapeutycznego dopochwowego może wystąpić plamienie (pojedyncze krople lub plamy krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. Krążek należy utrzymać w pochwie przez 3 tygodnie i dalej postępować zgodnie ze schematem. Pozdrawiam.

Witam,
tak się mogło zdarzyć, w momencie kiedy nie ma przerwy między krążkami. Nie ma powodu do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana, proszę wyjąć krążek w pt.
Nie ma powodu do niepokoju. Wskazana normalna kontrola u lek. prowadzącego.
Szanowna Pan i, jeżeli Pani plami nie zajdzie Pani w ciążę. proszę zrobić przerwę 7 dniową i założyć nowy krążek. jeżeli dalej będzie pani krwawić zrobić kilka tygodni przerwę i rozpocząć ponownie od początku. Nie jestem zwolennikiem krążków - już Pani wie dlaczego. pzdr artur mazur kalisz
Szanowna Pani,
Prowszę wyjąć NUVA RING i zrobić 7 dniową przerwę, a następnie zacząć kolejny cykl stosowania pierścieni.
Załączam ukłony,
CS
Witam! Wszystko jest w porządku , antykoncepcja działa , a problem jest niegrożny - spowodowany brakiem przerwy ; proszę wszystko robić tak jak Pani opisuje ; pozdrawiam Jacek Domarańczyk
Bohdan Michalak

Tego rodzaju manewry po prostu nie udają się. Należało uczynić tak..
Po założeniu drugiego ringu należało odczekać tyle dni ile miała być przesunięta miesiączka, usunąć go i założyć nowy w dniu rozpoczęcia nowej miesiączki.
Teraz jest klops.
Proponuję usunąć ring (ale nie od razu) i założyć następny z początkiem następnego krwawienia. W międzyczasie stosować inne zabezpieczenie ale już od piątego dnia przed usunięciem ringu
Jeżeli Pani pozostawi ring i usunie go w piątek to nie będzie już krwawienia, a Pani wówczas zrobi wymaganą przerwę 7 dniową, kiedy to wyzwoli się owulacja, następnie ciąża i zastosowanie następnego ringu wesprze niezapowiedzianą ciążę.
Klasycznie jak w sytuacji bezsensownych przerw w antykoncepcji dla odpoczynku wątroby.
Działanie antykoncepcyjne pozostanie, o ile nadal nie będzie Pani robić przerwy i przetrzyma ring w sobie przez trzy tygodnie. Potem należy go usunąć i założyć nowy od 1-go dnia nowej miesiączki.Dla bezpieczeństwa na pięć dni przed usunięciem ringu zaniechać współżycia albo stosować inne zabezpieczenie-prezerwatywa i tak do pierwszego dnia nowej miesiączki.
Naprawdę nie wolno tej sytuacji lekceważyć.