Nieregularne miesiączki

4 odpowiedzi
Dzień dobry, Dzisiaj byłam na wizycie u ginekolog z powodu nieregularnych miesiączek nawet do 3 tygodni. Potem przerwa srednio1,5 miesiąca. Pani doktor była oschła i nie zainteresowana problemem. Zleciła, aby spisywać przez trzy miesiące czas trwania miesiączek. Nie zleciła natomiast zadnych badań. Siostrzenica ma 18 lat. To pierwsza wizyta u ginekologa i niestety zle wrażenie. Ciężko z terminami u lekarzy a udało mi się zapisać. siostrzenice dopiero na styczeń i do innej innej Pani doktor. Niepokoje się. Zwracam się z gorącą prośba do Pana lub Pani doktor o podpowiedź, czy taki stan może być groźny i ewentualnie co może być przyczyną i czego oczekiwać cxy wymagać od lekarza na następnej wizycie. Z góry bardzo dziękuję.
Przyczyn może być dużo. Nie napisała Pani ile Pani ma lat. Nieregularne miesiączkowanie to dość rozległy temat i na pewno trzeba notować miesiączki , aby znać te rozbieżności, a poza tym w zależności od ilu lat Pani miesiączkuje to należałoby wykonać badania dodatkowe tj. niektórych hormonów. Nie zagraża to zdrowiu, ale w przypadku planowania ciąży trzeba dojść do przyczyny tych zaburzeń. Pozdrawiam - Wiesława Młynarczyk

Wskazane byłoby wykonanie badań hormonalnych: TSH, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron, androstendion. Z wynikami warto zwrócić się do lekarza by je przeanalizował. Nieregularność cykli jest częsta u młodych kobiet. Zwykle nie jest groźna, są to po prostu zaburzenia hormonalne, które dość łatwo wyregulować. Zapraszam.
Dzień dobry, specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Uważam, że warto się skonsultować z ginekologiem. Pozdrawiam
Proszę się nie obawiać za nadto. Takie objawy zdarzają się w młodym wieku, kiedy organizm jeszcze się rozwija. Jeżeli siostrzenica odczuwa dyskomfort z tego powodu (prawdopodobnie tak) należy rozważyć rozpoczęcie leczenia i regulację cyklu.